Suvearmukese lugu

Povestea unui pierde-vară
Rumeenia, Bulgaaria
2018, 1h 40m
Režissöör
Paul Negoescu
Osades
Alexandru Papadopol, Nicoleta Lefter, Radu Romaniuc, Crina Semciuc, Rolando Matsangos
Keel
rumeenia
Subtiitrid
eesti, inglise

Rumeenia režissöör Paul Negoescu on tuntud oma populaarsete komöödiate poolest – tema filmid on olnud kodumaal ülimalt menukad ning tema teine mängufilm „Kaks lotopiletit“ osutus tõeliseks kassahitiks. Tema kolmas mängufilm „Suvearmukese lugu“ jälgib meeste keskeakriisi läbi huumoriprisma.

Petru (Alexandru Papadopol) töötab matemaatikaprofessorina Polütehnilises Ülikoolis. Tal on kombeks oma kahe sõbra, kirjanik Silviu ja näitleja Andiga kõike põhjalikult arutada, eriti oma avatud suhet elukaaslase Irinaga. Ehkki Petrul on vaba voli magada ka teiste naistega, tahab ta Irinast lahku minna, sest ei saa temaga seksides orgasmi. Ehkki Irina üllatab Petrut, andes teada oma rasedusest, ei näe ka tema nende suhtel tulevikku. Petru lööb aga oma otsuses kõhklema, kui silmapiirile ilmub uus tüdruk…

Negoescu teeb selle filmiga kummarduse Woody Alleni neurootilistele linateostele ja toob vaataja ette võluva ning kerge komöödia. Tagasihoidlikult meeldival ja nauditaval moel käsitleb film mitmeid igapäevateemasid, alates seksist jaa truudusetusest kuni ametialase edu ja meestevahelise sõpruseni. Film, mille on 35 mm lindile jäädvustanud Negoescu abikaasa Ana Draghici, on kinematograafiliselt tõeliselt värskendav sõõm, kus ei puudu ka romantiline retro-nostalgia noot, tänu millele meenutab džässihelides Bukarest rohkem Pariisi.

Vassilis Economou