Talvelugu ja Suur maalritöö

Eesti, Iirimaa
50m
Režissöör
Meelis Arulepp, Sean Mullen, Aina Järvine
Osades
Indrek Taalmaa, Priit Võigemast, Taavi Teplenkov, Indrek Ojari
Keel
eesti

Jõulude eel toome kogu perele vaatamiseks kaks südamlikku joonisfilmi.

“Talvelugu” (2018) on kurbnaljakas jõulujutustus ühest vaesest ametnikust, kes usub, et uhke talvemantel võib muuta ta elu.

On pime ja külm jõuluõhtu 1930ndate New Yorgis. Alex on teel koju, seal ootab teda kamina ees tukkuma jäänud 8-aastane lapselaps, kes rohkemgi kui vanaisa, ootab jõuluvana saabumist. Alex paneb tüdrukule ümber oma talvemantli ja hakkab jutustama üht kummituslikku lugu, mis unejutuks on võib-olla liigagi õudne.

Lugu viib meid ajas tagasi ilusasse Sankt Peterburgi 19. sajandi lõpus, kus linna suurimas pangas töötab täiesti tähelepanuta jäänud noormees Akaki. Lootuses leida rohkem sõpru ja tähelepanu otsustab ta säästa raha ning laseb endale õmmelda uhke talvemantli. Tänu uuele mantlile teebki ta elu kiire kannapöörde – äkitselt on kõik temast ja ta uhkest mantlist huvitatud! Elu näib minevat ülesmäge ja kõik tundub olevat täiuslik. Seda kõike siiski vaid üheks saatuslikuks talveõhtuks…

“Suur maalritöö” (2013) on Ellen Niidu ja Edgar Valteri samanimelise populaarse lasteraamatu ainetel valminud animafilm. Linalugu jutustab sellest, kuidas maailma värvimise ime teoks sai. Kui maailm loodi, oli see värvimata ja ühtlaselt vesihalli tooni. Appi tuli vahva maalrimees, kes hakkas maailma toon tooni haaval värviliseks muutma. Eks ikka selleks, et mered saaks siniseks ja maasikad punaseks ning hoida lahus mahla piimast, tinti teest ja liimi meest.

Ellu ärkavad Edgar Valteri võrratud joonistused ja Ellen Niidu lustakad värsid, millele on muusika loonud Vaiko Eplik.