The Distant Barking of Dogs

The Distant Barking of Dogs
Taani, Rootsi, Soome
2017, 1h 31m
Režissöör
Simon Lereng Wilmont
Keel
vene
Subtiitrid
inglise

10-aastane Oleg elab Ida-Ukrainas Donetskis – sõjatsoonis, kus on sageli kuulda lennukite lendamist ja püssipauke. Vahel on need hääled kauguses, vahel jälle hirmutavalt lähedal. Koolis õpib Oleg, mis on pommivarjend ja mida teha, kui juhtud kõndima maamiini otsa. Paljud on sellest piirkonnast lahkunud, kuid Oleg elab siin edasi koos vanaemaga, kes on tema eest ema surmast saati hoolitsenud.

Vaatlev dokumentaalfilm jälgib Olegi elu ühe aasta jooksul ning keskendub paljuski tema soojadele suhetele vanaema ja mängukaaslasega Jarikuga. Jarik kardab piirkonda vallutanud helisid rohkem kui Oleg või siis ei oska oma hirmu niivõrd hästi varjata. Samas paelub sõda sirguvaid poisse, keda huvitavad püssimängud.

“The Distant Barking of Dogs” on üks soojemaid dokumentaalfilme, mida me viimasel ajal näinud oleme. Hoolimata sõjateemast ja karmist reaalsusest näitab see film, miks inimkonnal on lootust ja kuidas lähedased meid toetavad. Elektriteatri meeskond vaatas filmi Midnight Sun filmifestivalil ning armastab seda siirast linateost.