fbpx

Tuganovi animafilmid lastele

Eesti
1h 33m
Režissöör
Elbert Tuganov
Keel
EESTI

Elbert Tuganovit on Eesti nukufilmitraditsiooni rajaja, sest just tema on üheksa esimese kohaliku nukufilmi lavastaja. Ühtlasi on ta legendaarse Nukufilmi stuudio asutaja. 22. veebruaril möödub 100 aastat vanameistri sünnist. Elektriteatris tähistatakse seda kahe seansiga. Elbert Tuganovi eluloo kohta loe pikemalt näiteks Eesti filmi andmebaasist.

Peetrikese unenägu (1958)

1958. aastal valminud eesti nukufilm, mille lavastaja on Elbert Tuganov.

Film põhineb taani kirjaniku Jens Sigsgaardi muinasjutul “Palle üksi maailmas”. Animafilmi keskne tegelane on Peetrike, kes leiab ühel hommikul, et on maailmas täiesti üksi. Ta hakkab vallatusi tegema ja satub pööraste tempude tõttu väga täbarasse olukorda. Viimaks selgub, et see kõik oli üksnes halb unenägu.

Animafilmi filmimist alustati 8. novembril 1957. aastal. Tollal algajate Eesti animafilmitegijate tööd kergendas asjaolu, et filmis tegutses vaid üks nukk. Filmi andis käiku Tallinnfilmi stuudio direktor Nikolai Danilovitš omal riisikol, sest tegemist oli tollal ühe esimese katsetusega selles animafilmi valdkonnas.

Põhja konn (1959)  – 18:29

Vapper noormees läheb otsima imesõrmust. Ta leiab sõrmuse, võidab selle abil metsalise ja päästab rahva hukatusest.

Ott kosmoses (1961) – 20:42

Üleannetu poiss Ott, kes veedab oma koolitunde laiseldes ja sodides, satub startivasse kosmoselaeva ja lendab maailmaruumi. Nii algavad põnevad ja isegi ohtlikud seiklused, mille jooksul Ott kogeb ammutuntud tõde: ilma koolitarkuseta elus läbi ei saa.

Hiirejaht (1965)  – 10:05

Hiiri pole näha ja kassid jäävad magama. Salamahti tulevad hiired, seovad laisad kassid sabapidi hiirelõksu külge ja teevad nõnda lustaka sõidu.

Park (1966) – 07:26

Vastrajatud ja võimsalt kujundatud park osutub inimestele väga ebamugavaks ja tülikaks, ent enne läheb tükk aega, kui kujundajad jõuavad arusaamisele, et park on eelkõige mõeldud siiski inimestele ja see tuleb vastavalt ümber kujundada.

Inspiratsioon (1975)  – 07:10

Eesti NSV 35. aastapäeval toimunud XVIII üldlaulupidu Tallinna Lauluväljakul kujutatakse inspiratsiooni allikana, selle mõjul sünnib vaataja silme all maal. Filmis on ühendatud dokumentaalsed kaadrid ja joonistatud multiplikatsioon.

Suveniir  (1977)  – 10:00

Poliitiline plakat, mis mõistab hukka imperialistliku agressiooni.

Kestvus kokku 93 minutit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus