fbpx

Tuhk ja tolm

Dust and Ashes
Lõuna-Korea
2019, 1h 30m
Režissöör
Park Hee-kwon
Osades
Ahn So yo, Lee Kang ji, Kim Na young, Kim Jae rok
Keel
korea
Subtiitrid
inglise, eesti

Hae-su (An So-yo), habras noor tehases töötav neiu on alatasa tolmuga kaetud. Tundub, et tal on kodus mingi probleem ja tüdruk lahendab seda üsna salapärasel moel. Tema ema on surnud ja tüdruk jookseb ärevalt ringi, soovides hoida matuseid salajas ja olles ilmselgelt stressis. Vaatajale jagatakse kummalisi vihjeid, mis tekitavad uudishimu. Kuid mis on Hae-su kahtlase käitumise tegelikuks põhjuseks?
Vastamata küsimused ja rahutuks tegevad tunded jäävad õhku rippuma selles imekauni pildikeelega, aeglases tempos kulgevas ja üllatavalt tugevas mängufilmis, mis on Korea filmitegija Park Hee-kwoni debüüt režissöörina.
Tänu rabavalt otsekohesele operaatoritööle on Parki enesekindel misanstseen ühtaegu lihtne ja samas keeruline. Vähe sõnu, minimaalsed dialoogid ja tegevustik, mida isegi režissöör ei vaevu selgitama, puudutavad publiku tundeid. An So-yo võimas ja salapäraselt intensiivne lavastus tekitab segadust ja küsimusi: mis tegelikult juhtus, kuidas see juhtus ja milline on peategelase edasine saatus.

Giovanna Fulvi

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus