fbpx

Tundekasvatus

Eesti, Suurbritannia, Iirimaa
2021, 1h 26m
Režissöör
Sirel Heinloo
Keel
EESTI, INGLISE
Subtiitrid
INGLISE, EESTI

“Tundekasvatus” on 4-osaline luulefilm, mis on sündinud eelmisel kevadel kahe kuu jooksul rahvusvahelise luulekursuse tulemusel ning selles osaleb neliteist nii tunnustatud kui alustavat luuletajat Eestist, Ühendkuningriigist ja Iirimaalt. Paljudes luuletustes, mis on inspireeritud muuhulgas luuletaja Tõnis Vilu loomingust, vaatavad autorid otsa oma vaimsele tervisele, mõtestavad viimase aja meeldejäävamaid kontaktiotsinguid ning leiavad kokkupuutepunkte sügavalt isiklikke teemasid käsitledes.

  1. osa: “Sügavad vestlused” küsib, nagu pealkirigi viitab, missugused kontaktiotsimised kaaslastega on meid viimasel ajal kõige sügavamalt puudutanud.
  2. osa: “Kink psühholoogile” uurib edasi, missugust kontakti on võimalik saavutada näiteks terapeudi või kallimaga ning kuidas suhestub sellega luule kirjutamine.
  3. osa: “Igavene kevad” vaatab otsa traumadele meie perekonnas ja ebameeldivatele mustritele, mis ketravad edasi me suhetes ja ühiskonnas.
  4. osa: “Tundekasvatus” uurib, missuguse pagasiga tuleme oma lapsepõlvest ja kooliajast ning missuguseid kogemusi võtame kaasa oma sünnipäevadest – hetkedest, mil just eriti tähistada enda olemasolu.

Tõnis Vilu luulet esitab näitleja ja luuletaja Merca, kõik teised autorid esitavad oma loomingut ise.

Filmis teevad kaasa projekti mentorid: briti lavaluuletaja ja värske T. S. Elioti luulepreemia laureaat Joelle Taylor, luuletaja ja teatritegija Adam Kammerling Londonist ning luuleprõmmude eestvedaja Sirel Heinloo Tartust.

Eestist osalevad videos veel 2020. aasta luuleprõmmu meister Kelli Kiipus, TarSlämmi võitja Iina Gyldén, noored luuletajad Grete Kaio, Reijo Roos ja Kaisa Linn ning lavaluules silma paistnud Susan Kolde, Mari Pihl, Aivar Lembit ja Irene, kes on ka ansambli Autosexuality solist. Põhja-Iirimaalt esineb oma luulega Hannah Eynon ning Iirimaalt luuletaja ja fotokunstnik Jill Kenny. Projekti loominguline vedaja on Sirel Heinloo, videokunstnik Einar Lints.

Ekraanil

VEEBRUAR 2022
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus