fbpx

JÄÄB ÄRA – Ükssarvik

Eesti
2019, 1h 45m
Režissöör
Rain Rannu
Osades
Henrik Kalmet, Liisa Pulk, Johann Urb, Rogelio Douglas Jr, Anti Kobin, Roland Laos, Riivo Anton, Rain Tolk
Keel
EESTI, INGLISE, SOOME
Subtiitrid
EESTI

Vihmapühad! Seanss jääb radaril, ilmaennustuses ja tõenäoliselt ka reaalsuses Tartu poole kihutava paduvihma tõttu ära.

___

Startupkomöödia “Ükssarvik” jutustab kahe noore iduettevõtja teekonnast kodugaraažist maailma tehnoloogia mekasse Silicon Valleysse. Tempokas film annab vaatajale autentse ja värvika pildi tehnoloogiafirma tegemise võlust ja valust, usaldamisest ja unistamisest, hullusest ja hulljulgusest… inspiratsiooniks mõistagi kõik maailma Steve Jobsid, Bill Gatesid, Mark Zuckerbergid ja Elon Muskid.

Lugu põhineb enam kui 30 reaalse Eesti startup-ettevõtja kohati uskumatutel ja humoorikatel juhtumistel ning kogemusel viimase 15 aasta jooksul.

Filmi autoriks ja lavastajaks on edukas tehnoloogiaettevõtja Rain Rannu, kes proovis filmi alal esimest korda kätt 2016. aastal gueriljastiilis vändatud komöödiaga “Ameerika suvi”. “Ükssarvik” on tema teine täispikk mängufilm. “Mulle meeldib teha filme maailmadest, mida hästi tunnen,” räägib Rannu ning usub, et uus film on huvitav ja õpetlik nii tehnoloogia valdkonna inimestele kui laiemale vaatajaskonnale.

Filmi produtsendi Tõnu Hiielaidi sõnul võeti filmi üles 2018. aasta suvel Eestis ja San Franciscos. Lisaks peaosades säranud Liisa Pulgale ja Henrik Kalmetile olid ka kaadri taga kodumaised tipp-filmitegijad: operaator Ants Tammiku eelmised tööd olid paljukiidetud koguperefilm “Eia jõulud Tondikakul” ning “Tõde ja õigus”, filmi kunstnik Katrin Sipelgas oli filmide “Sangarid” ning “Must alpinist” tiimis, helilooja Janek Murd tegi muusikat noortefilmile “Nullpunkt” ning kaasprodutsent Aet Laigu draama “Ema” on võitnud mitmeid auhindu.

Olulistes kõrvalosades löövad kaasa Hollywoodis tegutsev Eesti päritolu näitleja Johann Urb (“CSI: Miami”, “Eastwick”, “Zoolander”) ning Rogelio Douglas Jr, kes muuhulgas mängis kolme Oscariga pärjatud mängufilmis “Whiplash” ning ülimenukas kassahitis “Straight Outta Compton”.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus