fbpx

Ulbolsõn – üksi kõigi vastu

Ұлболсын
Kasahstan, Prantsusmaa
2020, 1h 11m
Režissöör
Adilkhan Yerzhanov
Osades
Assel Sadvakassova, Dinara Sagi, Yerbolat Alkozha, Berik Aitzhanov, Daniyar Alshinov
Keel
KASAHHI
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Elu Karataşi auulis kulgeb muretus muutumises seni, kuni sealne patriarhaalne elukorraldus jääb jalgu Ulbolsõnile – naisele, kelle külmavereline süda ja tulikuum temperament ei karda tuld ega tõrva.

Suurlinnas eneseteostuse vabadust nautiv Ulbolsõn on võtnud eesmärgiks päästa temast kodukülasse maha jäänud väikeõe Ažari, keda parasjagu kohalikule posijale noorimaks naiseks pannakse. Lootusetult suletud ringist väljapääsu otsides ei aita Ulbolsõni kuidagi tõsiasi, et Ažar ise päästmist ei soovi. Ažar ei pane pahaks oma tulevase abikaasa Urgeni kõrget vanust, teisi naisi ega ka seda, et mees ta igaks juhuks röövis ja Ulbolsõni eest ära peitis. Sama kahtleval seisukohal on õdede ülejäänud perekond, kelle silmis on abielunaise staatus kordi hinnalisem vara kui kõrgharidus. Kahe maailma põrkumisel purunevad südamed ja veerevad pead põrgulikult veetleva vaatemänguna. Tegelaskujude iga kindla sammu taustal avaneb maailm, mida raamivad kaadrikompsositsioonid peegeldavad kõnekalt nende vaimset seisundit ja selle muutumist ning koloriidiskeem, mis räägib detektiivi rollis oma lugu.

„Ulbolsõn – üksi kõigi vastu“ on meisterlikult täpseks lihvitud film, mille rütm ja stiil raiuvad end julgelt läbi keskpärasuse ning jõuavad minimalistlike vahenditega hiilgava tulemuseni.

Elise Eimre

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus