Uued eesti joonisfilmid

Eesti, Horvaatia
2018, 40m
Režissöör
Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak, Mattias Mälk, Francesco Rosso
Keel
eesti

2018. aastal on animatsioonistuudios Eesti Joonisfilm valminud nii mõndagi visuaalselt paeluvat, mis nüüd ka Tartu vaataja rõõmuks suurele ekraanile jõuab.

1. Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses (Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak)

Rahvas ootab kedagi erilist. Keegi eriline sünnibki – täiskasvanud ülikonda riietatud mees. Rahvas järgneb mehele ning elab kaasa tema teatraalsetele, kuid mõttetutele esinemistele. Ühe esinemise käigus teeb mees vea ning teda varem jumaldanud rahvas jätab ta maha. Jäänud üksi, kohtab ta naist, kes on tema jaoks loodud. Teatraalsed esinemised jätkuvad…

2. Maasikaõgijad (Mattias Mälk)

Fantaasiafilm kahest maasikakasvatajast, kelle põllu hävitavad aplad teod. Paar üritab linnas uut elu alustada, aga kui naine jääb lapseootele, siis kahtlustab paranoiline mees, et ka selle taga on teod.

3. Hukule määratud (Francesco Rosso)

Seal, kus pole enam rööpaid ja langenud puud killustikku kipuvad embama, istub keegi teine vananaiste suve krõbedas rohus. Ning ütleb endale rahu, olnud tundeid ei kustuta, aga need tuhmuvad tarkuseks tulevikku. Ehk polegi maine see tee, mida pean käima, aga kuidas ma tean, kui mind allutab gravitatsioon.