Vaga jõgi

Still River
Kreeka, Prantsusmaa, Läti
2018, 2h 8m
Režissöör
Angelos Frantzis
Osades
Katia Goulioni, Andreas Konstantinou, Indra Burkovska, Juris Bartkevičs, Ivars Puga
Keel
kreeka, inglise, vene
Subtiitrid
eesti, inglise

Terava ja sürrealistliku visuaalse jutuvestmisoskuse poolest tuntud ja kogemustega Kreeka filmitegija Angelos Frantzis on lavastanud kokku viis täispikka mängufilmi. Jäädes truuks kaasaegse fantaasia elementidele, mis on tema tööle iseloomulikud, toob Frantzis nüüd publiku ette filmi „Vaga jõgi“.

Kreeklastest abielupaar Anna (Katia Goulioni) ja Petros (Andreas Konstantinou) on hiljuti kolinud elama väikesesse Siberi tööstuslinna. Uue eluga kohanemine on aga pikk ja keeruline protsess, eriti Annale, sest Petros on enamjaolt tööga hõivatud. Sellest tekkivad lahkhelid viivad paratamatult abikaasade teineteisest võõrdumiseni, pingete kuhjumisele aitab kaasa ka suguelu täielik puudumine. Aeglases tempos kulgev mandumine saab sisse uue hoo, kui üks ootamatu vahejuhtum paari omavahelised suhted tõsiselt proovile paneb. Usalduse ja umbusu vahel balansseerides hakkavad arenema painavad kahtlused.

Miksides mõistatuslikku saladustega, viib see Läti talvistel maastikel üles võetud linateos ühe paarisuhte viimase piirini. Kirjeldatuna enamjaolt naiselikust aspektist ning tõmmates paralleele seksuaalse külmuse ja ümbritseva pakaselise atmosfääri vahel, kombib film metafüüsilisi piire. Frantzis laenab elemente nii kristlusest kui ka Kreeka mütoloogiast, pakkudes ootamatut pilguheitu mõistuspärase ja vaimse maailma omavahelisele lahingule.

Vassilis Economou