fbpx

Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus

Aïlo: Une odyssée en Laponie
Soome, Prantsusmaa
2018, 1h 26m
Režissöör
Guillaume Maidatchevsky
Keel
eesti

Film on rännak mööda Lapimaad, mis jutustab loo metsiku noore põhjapõdra võitlusest ellujäämise nimel, et suureks kasvada ja oma karjaga rändele minna. Teekonnal peab habras põhjapõdravasikas ületama suuri katsumusi, et oma esimene eluaasta vastu pidada. Tema võimekus karmis tundras hakkama saada on tõeline muinasjutt, mis näitab suureks kasvamise rõõme ja valusid.

See on film, mille tegelasteks on tundra elanikud ja maastik. Peategelane Ailo on põhjapõder ehk poro. Porode sarved võivad kasvada kuni 1,5m kõrguseks ja nende üleolev hoiak ning paks kasukas teeb neist ühed Lapimaa uhkeimad loomad. Põhjapõtrade karjad on rännanud juba aastatuhandeid, et jõuda aladele, kus neid ootavad samblikud ja muu eluks vajalik. Oma rändel võib Ailo kohata palju erinevaid tundra elanikke nagu polaarrebaseid, lemminguid, oravaid, põtru, tuhkruid, ilveseid, kotkaid, ahme, huntidest ja karudest rääkimata.. See, kuidas ta elu ja loodust avastab, on tõeline südamest tulev lugu keset Lapimaa suursugust maastikku.

Lapimaa on Euroopa piiriala, mis ühendab Norrat, Rootsit ja Soomet. See on paik, mille maastiku eripärad otsustavad, kes jääb ellu ja kes mitte.

Loe rohkem filmi lehelt Facebookis.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus