fbpx

Värske veri: parimate kavatsustega

Eesti
2020, 1h 23m
Režissöör
Oskar Lehemaa, Kerli Kirch Schneider, Tanno Mee, Andres Keil, Chintis Lundgren
Osades
Sten Karpov, Tiina Tauraite, Juhan Ulfsak, Riina Maidre, Janek Joost, Alo Kõrve, Ülle Kaljuste, Elina Purde, Rasmus Kaljujärv
Keel
EESTI, VÕRO, INGLISE
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Viiest lühifilmist koosnev kogumik toob kokku viimase aja säravad linalood, kus jagub süngust, romantikat, huumorit ja julget mõttelendu. Mõned neist on juba festivalihitid, mõned nii värsked, et alles ootavad suurema publikuni jõudmist.

KARV

Kogumiku auhinnatuim ja enim rahvusvahelist tähelepanu pälvinud film on Oskar Lehemaa lühiõudukas “Karv”, mille peategelane on kiilanemise tõttu komplekside küüsis vaevlev Leo, kes võtab kasutusele müstilise juuksekasvuseerumi, mis põhjustab tema kehas groteskseid moondumisi.

“Karv” linastus Ameerika olulisimal filmifestivalil Sundance, pälvis auhinnad prominentsetel žanrifilmifestivalidel Fantastic Fest ja Fantasia, samuti HÕFFil ning on praeguseks valitud 30 filmifestivalile.

VIRAGO

Kasseti teine enim tunnustust pälvinud film on Kerli Kirch Schneideri võrokeelne must komöödia “Virago”, mis on inspireeritud Lõuna-Eesti eluolust, kus kaasaegne karm reaalsus põimub müstilisega. Film räägib loo virāgōdest – naistest, kes omavad nii kangelaslikke kui vaenulikke iseloomujooni. “Virago” naispeategelane püüab päästa küla tabanud needusest oma abikaasat.

“Virago” on praeguseks osalenud seitsmel rahvusvahelisel filmifestivalil – nende hulgas A-klassi kuuluval Varssavi Rahvusvahelisel Filmifestivalil.

UUED ALGUSED

“Heleni sünnipäevaga” EFTAle nomineeritud ning ka eelmises “Värske vere” kassetis osalenud režissööri Tanno Mee Lübeckis Põhjamaade Filmipäevadel esilinastunud romantilise komöödia “Uued algused” kangelanna otsib elus oma kohta, kolides ühest paigast teise, abiliseks alati üks ja sama kolimismees.

KARL JA CARLA

“Värske vere” kogumiku raames leiab aset Andres Keili verivärske düstoopia “Karl ja Carla” maailma esilinastus. Film vaatab huumoriga lähitulevikku, kus ühiskonna ülereguleerimine on viinud ootamatute tagajärgedeni igapäevastes inimsuhetes.

TOOMAS TEISPOOL METSIKUTE HUNTIDE ORGU

Chintis Lundgreni maailma olulisimal animafilmide festivalil Annecys esilinastunud ning PÖFF Shortsi rahvusliku võistlusprogrammi võitnud “Toomas teispool metsikute huntide orgu” on vaimukas ja pikantne animafilm kuumast ja hakkajast hundist nimega Toomas. Kui Toomas töö kaotab, hakkab ta salaja gigolona elatist teenima, et oma pere ülal pidada.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus