fbpx

Vastupidi

Kontora
Jaapan
2019, 2h 25m
Režissöör
Anshul Chauhan
Osades
Wan Marui, Hidemasa Mase, Taichi Yamada
Keel
jaapani
Subtiitrid
inglise

Režissöör Anshul Chauhan on sündinud, kasvanud ja õppinud Indias, operaator Maxim Golomidov aga Eestis. Eelmisel aastal valmis nende esimene mängufilm “Bad Poetry Tokyo”, mis leidis tunnustamist mitmel festivalil. Nüüd on vaatajate ees nende teine koostöö. Nagu esimenegi, on ka see päritolumaa järgi hoopiski Jaapani mängufilm. Ansul on elukutseline animaator, muus filmivaldkonnas iseõppija. Maxim on diplomeeritud operaator, Eesti Kultuurkapitali noore filmitegija preemia laureaat 2015.

Koolitüdruk Sora elab küll koos isaga, aga nende suhted on keerulised, kummalgi oleks nagu oma elu. Kui Sora leiab vanaisa asjade hulgast sõjaaegse päeviku vihjega, et kusagile kodu lähedale on peidetud aare, hakkab tüdruk seda otsima. Samal ajal uitab linnakeses ringi imelik kodutu, ullike, kes ei räägi sõnagi ja liigub miskipärast vaid tagurpidi. Juhtub nii, et Sora isa ajab kogemata selle imeliku mehe auto alla. Ta viib kannatanu oma koju ja juhtunu muudab midagi tüdruku ja tema isa suhetes.

See mustvalge film oleks üsna tavaline lugu, kui poleks seda tagurpidi käivat meest. Lihtne süžee on juurde saanud sügavama mõtte. Vaataja peab ise lahti mõtestama, kes see mees on ja miks ta nii käitub. Kas selleks, et minna tulevikku, tuleb mõnikord minna mõtteliselt tagurpidi minevikku?

“Vastupidi” pälvis 2019. aasta Pimedate Ööde filmifestivali Grand Prix.

Ekraanil

JAANUAR 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus