fbpx

Veel üks hingetõmme

Bir Nefes Daha
Türgi, USA
2020, 1h 37m
Režissöör
Nisan Dag
Osades
Oktay Çubuk, Hayal Köseoglu, Ushan Çakir
Keel
TÜRGI
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Türgi stsenarist ja režissöör Nisan Dağ sai tuntuks kuus aastat tagasi oma esimese mängufilmiga „Across the Sea“, mille ta lavastas koos Esra Saydamiga ning mis noppis mitmetelt festivalidelt auhindu. Istanbuli hip-hopi kultuurist inspireerituna esitleb ta nüüd kauaoodatud teist mängufilmi „Kui ma enam ei sure“.

Istanbuli karmis elamurajoonis aset leidva loo keskmes on Fehmi (Oktay Çubuk), andekas 19-aastane räppar, kelle bonzai-sõltuvus (bonzai on odav sünteetiline ja surmava toimega narkootikum) seab ohtu tema muusikukarjääri. Fehmi teed ristuvad Deviniga (Hayal Köseoğlu), 25-aastase kõrgklassi DJ-ga, kes on samuti eksinud hing. Noored armuvad ning leiavad koos aega veetes armastust ja inspiratsiooni, millest nende elus puudu oli ja mida saab väljendada läbi muusika. Ometi muutub see ühtaegu nii kirglik kui ka keeruline suhe üsna pea kummalisele paarikesele mürgitavaks.

Istanbuli noorsoo räpivaimustusest lummatud Dağ portreteerib seda subkultuuri, viies vaataja emotsionaalsetele Ameerika mägedele, kus sulandatakse sõltumatu kino, karmi reaalsuse ja animatsiooni elemente. Kasutades nii uusi talente kui ka amatöörnäitlejaid, loob režissöör oma kangelastele omapärase underground-keskkonna. Samas teeb ta koostööd ka mainekate türgi räpparitega, muuhulgas ka Da Poetiga, andes sel moel filmile leebe autentsuse, mis puudutab igaüht.

Vassilis Economou

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus