fbpx

Voodisse aheldatud

Хэвтрийн хун
Mongoolia
2020, 1h 54m
Režissöör
Byamba Sakhya, Ariunaa Tserenpil
Osades
Battulga Ganbat, Ariunchimeg Tumursukh, Dorjsuren Shadav, Oyunzul Dorjderem, Battogtokh Ravdan
Keel
MONGOLI
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Tuul ei puhu. Autod seisavad keset teed. Vähemasti nii tundub 26-aastasele noorele kirjanikule, kes otsustab seepeale samuti paigale jääda ja voodist enam mitte välja tullagi. Noormees kirjutab oma raamatut ja mõtiskleb. Lähedased tema ümber ei mõista tema enesekeskset otsust ja tavatul teol on loomulikult ka tagajärjed.

„Voodisse aheldatud“ on kui armastusluuletus, millel on oma rütm ja loogika ning ka kordused. Loo teemasid võimendab must-valge pilt ja sujuvalt edasi-tagasi liikuv kaameratöö, mis kulgeb nagu rong rööbastel. Režissöör Byamba Sakhya stsenaarium põhineb Mongoolia autori G. Ayurzana samanimelisel romaanil ja puudutab mitmeid põlvkondi. See on tundeline film, mis näeb iga tegelast inimesena. Lisaks kirjaniku armuelule näeme ka tema isa ja ema püüdlusi leida armastust.

Sakhya kasutab läbiva kujundina tühjalt sõitvaid Ameerika mägesid. Rong sõidab üles ja alla, kord kiirelt, kord aeglaselt, aga ikka ainult ringiratast. Kas sõita edasi või astuda maha? See omanäoline Mongoolia film annab meile kõigile võimaluse korraks peatuda ja mõtiskleda selle üle, kuidas me jõudsime just sinna, kus me parasjagu oleme.

Režissööri eelmine mängufilm „Remote Control“ osales mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ja võidutses Busanis New Currents sektsioonis.

Liisi Rohumäe

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus