fbpx

Wolfpack – Manhattani hundid

The Wolfpack
USA
2015, 1h 30m
Režissöör
Crystal Moselle
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti, vene

Kuus venda on veetnud oma elu luku taga ühes Manhattani korteris. Vanemad on sel moel püüdnud neid säästa ühiskonna laastavast mõjust, andes neile koduõppe ja piirates kontakte välismaailmaga miinimumini. Poiste vaba aega täidavad tunnid teleriekraani ees, kus nad ahmivad üksteise järel kinokunsti tippfilme vaadata ning seejärel pühenduvad linateoste taaslavastamisele ja läbimängimisele koduste vahenditega. Filmid nagu “Reservoir Dogs”, “Pulp Fiction” ja “Pimeduse rüütel” on toonud nende ellu maagiat ning sütitanud vendade kujutlusvõime ja unistused. Neist on ebaharilikule elustiilile vaatamata kasvanud väga lahedad tüübid. Mis aga juhtub, kui koduseinad ei suuda enam täiseale lähenevaid poisse välismaailma eest peidus hoida?

“Wolfpack – Manhattani hundid” on uskumatu tõestisündinud lugu, mis pälvis 2015. aasta Sundance’i filmifestivali peaauhinna dokumentaalfilmide kategoorias. See on kaasahaarav sissevaade ainulaadsesse pereellu, aga ka siiras armastuskiri filmikunstile. Kui 2015. aastal tundus elu isolatsioonis haruldusena, siis nüüd vaatame vendade elule korooonakriisi valguses ilmselt uue pilguga.

Puudutav, vahetu, nukker ja naljakas dokfilm naelutab vaataja silmad ekraanile ja paneb ahhetama kõige imelise ja kummalise üle, mida elu meile pakkuda suudab.

Ekraanil

Mai 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus