fbpx

Zuhal, naine lõksus

Zuhal
Türgi, Saksamaa
2021, 1h 28m
Režissöör
Nazli Elif Durlu
Keel
TÜRGI
Subtiitrid
INGLISE, EESTI

Mjäu. Mjäu. Mjäu. Istanbuli tänavad ja kodud on alati täis armsaid kassikesi. Kui aga üksildane Zuhal oma üürikorteri lähedal kassi näugumist kuuleb, ei usu seda ühtäkki keegi. Naabrid pole kunagi kõvasti tööd rügava advokaadi ja õpetajat Zuhali seltskonnas ühtki kassi näinud. Mõistagi hakkavad ebasõbralikud ja vihkavad inimesed kahtlase kassnaise hullumeelsuse kohta kuulujutte ja kõmu levitama. Zuhal ootab pikisilmi üle pika aja korraldatud romantilist kohtumist, ja on salapärast kassi otsides peaaegu hullumas. Ta toob kohale vasara, et sein maha lõhkuda, vihase korteriomaniku keelule vaatamata. Aga mis siis, kui ka seina sees pole kassi?

Nähtamatu kassike paljastab vihkamise, laimamise, tagakiusamise ja armukadeduse probleeme ning seab küsimuse alla vallalise naise dilemmad patriarhaalses ühiskonnas. Korteris on kassi pidada keelatud, kuid sama kujuteldamatu on, et haritud naine elaks üksi, ilma abikaasata.

Pärast kolme rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmi tuleb türklasest debüütrežissöör Nazli Elif Durlu välja intiimse, provokatiivse, absurdse, minimalistliku ja häiriva draamaga, mis räägib lihtsatest igapäevasituatsioonidest. Peategelane Nihal Yalçın (keda on enne kasutanud kõrvalrollides Yesim Ustaoglu, Reha Erdem ja Zeki Demirkubuz) särab oma esimeses suures rollis veenvalt, vaimukalt ja julgelt. On üsna haruldane näha Türgi filmi kõrgema keskklassi edukast ja iseseisvast naisest.

Edvinas Pukšta

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus