fbpx

Cleo 5-st 7-ni

Cléo de 5 à 7
Prantsusmaa, Itaalia
1962, 1h 30m
Režissöör
Agnès Varda
Osades
Corinne Marchand, Antoine Bourseiller, Dominique Davray
Keel
PRANTSUSE
Subtiitrid
INGLISE

Prantsuse uue laine iginoore ristiema Agnès Varda 1962. aastal valminud “Cleo 5-st 7-ni” iga minut on kulda väärt. Suure mängulustiga valminud elust pulbitsev teos mõjub värskena ka aastal 2021. 

Prantsusmaal on kinnitamata reegel, et varajasel õhtupoolikul 5-st 7-ni on armastajate kohtumise aeg. Need on tunnid, mil armukesed õhkavad kohvikutes, tänavanurkadel ja pargipinkidel. Agnès Varda õrn ja emotsionaalne film noorest poplauljannast Cleost viib meid 1960. aastate lõputult stiilse Pariisi “armastuse hetkede” aega. Lustliku meelega Cleo meeli ärgitab neil tundidel aga pigem armastus elu vastu kui lihalikumad soovid – staarike ootab arstilt analüüside tulemusi kardetud haiguse kohta.

Pingelise ooteaja leevenduseks kulgeb Cleo Pariisi ühest kohvikust teise, kohtub värvikate paarikestega, mängib juke boxist omaenda lugusid, külastab kaardimoori ja kübarasalongi ning veeretab ajaviiteks viisikest.

Agnès Varda tundlik režissööripilk tuletab meile meelde elu ilu, võlu ja haprust ning paneb hellusega vaatama inimesi meie ümber.

Tõeliselt suurejooneline meistriteos ühelt kõigi aegade kõige võimsamalt naisrežissöörilt.

NB! Film linastub prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Seanss toimub koostöös Prantsuse Instituudiga ning on vaatajatele tasuta. Palume seansil osalemiseks end registreerida.

Ekraanil

SUVI 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus