fbpx

Kinost

Kinost
Piletiinfo
Kinosaali rent ja eriüritused
Kino logo kujundusfailid

Välikino tellimine
Toimunud sündmuste galerii ja vestluste lindistused
COVID-19 info

 

Kinost

Elektriteater on Tartu ainus väärtfilmikino ning tegutseme juba 2011. aastast. Keskendume oma programmis peamiselt eesti ja euroopa mängu- ja dokumentaalfilmidele. Sinna sekka animatsiooni, lühifilme ja filmiklassikat. Lisaks uute väärtfilmide näitamisele peame ääretult tähtsaks juba olemasoleva filmipärandi elus ja ringluses hoidmist. Seeläbi anname filmiklassikale võimaluse jõuda potentsiaalse vaatajaskonnani pikemalt ja laiemalt, kui seda pakuvad tavalised levikinod.

Usume, et ühelt healt filmilt saadav kogemus algab juba kino uksest sisse astudes ning peaks kestma veel pärast viimase lõputiitri ekraanilt kadumist. Nii olemegi korduvalt teinud eksperimentaalseid filmiseansse ka väljaspool kino, näiteks garaažikompleksides, lagunenud varemetes, tühjades pritsumajades, randades, metsades, teatrites ja kirikutes. Püüame kõikide oma seanssidega säilitada mängulisuse ning pakkuda publikule pisut enamat kui ainult filmivaatamiskohta.

Et pakkuda publikule suuremat ja sügavamat mõistmist maailmakuulsate režissööride loomingust, hoiame oma kavas kindlat kohta retrospektiivide jaoks. Nii on vaatajad saanud osaks põhjalikust ülevaatest teiste seas Aki Kaurismäe surmtõsistest komöödiatest, Stanley Kubricku kultusfilmidest, Wes Andersoni soojadest võlumaailmatest, Hayao Miyazaki unenäolisest realismist, Roman Polanski mustast huumorist ja Jim Jarmuschi stiilist.

Meie siseprogrammi täiendab Eesti ainsa regulaarselt toimuva välikino korraldamine, mille raames üle Eesti läbi suve filme näitame. Tänu rändavale iseloomule jõuame tõmbekeskustest eemal elavate kohalikeni, kes pole harjunud, et kultuur neile õue peale tuleb.

Elektriteater on koostööpartneriks või koduks mitmetele festivalidele ja filmipäevadele. Nende hulgas Tartu linna mainesündmus Maailmafilm, PÖFF, tARTuFFi dokumentaalfilmide programm, Linnafestival UIT, Filmilindifestival Järva-Jaanis ja kirjandusfestival Prima Vista.

Täiendavalt oma sise- ja välikinoprogrammile oleme loomulikult avatud ka koostööpakkumisele, olgu nendeks siis mõni eriüritus, põnev privaatseanss, suvise festivali täiendamine välikinoga või muu. Võimaliku huvi korral tasub meiega julgelt kontakti võtta.

 

Piletiinfo

Elektriteatri tavapilet maksab kuus eurot.
Lastele (kuni 12-aastased k.a.) on piletihinnaks neli eurot.

Pileteid saab ette osta kino kodulehelt. Pileteid saab samuti osta kino kassast nii sularahas kui kaardimaksega. Kassa avatakse pool tundi enne esimese seansi algust ja suletakse veerand tundi pärast viimase seansi algust.

Tavapärasest erinevad hinnad võivad kehtida festivalide või mõningate eriliste sündmuste puhul nagu näiteks Toidukino. Tihti leiab kino kavast ka tasuta sissepääsuga filmiseansse. Jälgi täpset infot iga seansi juures.

Kui soovid mõnusa kinokogemuse kinkida enda jaoks kallile inimesele, siis kino kassas on saadaval kinkepiletid. Kinkepileti hinnaks on viis eurot viiskümmend senti ning see tagab sissepääsu kõigile Elektriteatri tavaseanssidele.

Juhul kui oled haigestunud või soovid muul põhjusel pileteid tagasi müüa või ümber vahetada, siis palun võta ühendust kinoga info@elektriteater.ee või telefonil 58 877 807.

Kinosaali rent ja eriüritused

Välikino ja autokino

Suviti sõidame kinoga mööda ilusat Eestimaad ringi ning näitame välikino igasugustes oodatud ja ootamatutes kohtades.
Vaata lähemalt, milline näeb välja välikino ja autokino – www.elektriteater.ee/telli-kino – ja pane oma päring teele.

Kino logo kujundusfailid

Elektriteatri logo PDF faili saad alla laadida siit ning PNG faili siit.