fbpx

Hevireis

Hevi reissu
Soome, Norra
2018, 1h 32m
Režissöör
Juuso Laatio, Jukka Vidgren
Osades
Johannes Holopainen, Max Ovaska, Samuli Jaskio, Antti Heikkinen, Minka Kuustonen
Keel
SOOME, INGLISE, NORRA
Subtiitrid
EESTI

Saage tuttavaks – Soome kõige tundmatum heavy metal bänd Impaled Rektum! Nende teekonda kuulsuse poole saadavad selles musta huumoriga vürtsitatud filmis kõige jaburamad sündmused, uskumatu ebaõnn ja kaaskodanike mõistmatus. Juba 12 aastat on Põhja-Soome provintsialeviku põhjapõtrade tapamaja keldris pille piinanud Turo, Lotvonen, Jynkky ja Pasi. Seda on piisavalt kaua, et lõpuks siiski ka esimene kontsert anda. Ainult et kuidas ja kus? Kui saatuslik äpardus viimaks õhkõrna võimaluse pakub, algab sündmusteahel, mis kulmineerub relvakonfliktiga Soome ja Norra piiril. Ühelt poolt anarhistlike üle võlli naljade ja teisalt liigutava südamlikkusega tehtud film oli 2018. aasta suve Tartuffi üks armastatumaid. Seda nautisid täiel rinnal igas vanuses vaatajad ja film teenis publikult pika aplausi. Kui üks Lapimaal tegutsev bänd mängib muusikat, mida nimetatakse “sümfoonilis-postapokalüptiliseks põhjapõtru tükeldavaks Kristust teotavaks ekstreemseks militaarpaganlikuks Fennoskandia heavy metal´iks”, siis peab ju nalja saama. Ja saab kah. Kusjuures sellest naljast aru saamiseks ei pea olema hevimuusika fänn, ehkki asjassepühendunutele jagub naerukohti rohkem kui teistele.

Film mängib edukalt bändifilmide stereotüüpidega, mille sekka mahub ohtralt soomlastele omast totrat huumorit. Linateos astub suveräänselt oma rada selliste rokikomöödia klassikute nagu “This Is Spinal Tap” või “Blues Brothers” kiiluvees. Uskumatute pööretega süžeest hoolimata, mille käigus jõutakse valada üle põdraverega muusikafestivali promootor, röövida vaimuhaigla patsient ning sooritada hauarööv, on filmitegijate poolehoid tegelastele ilmne. Karvaste ja karmi väljanägemisega bändimeeste fassaadi taga peituvad õrnahingelised ja ebakindlad tegelased, kelle okkalisele teekonnale kuulsusele on lihtne kaasa elada. Kes ei vaja siis julgustust oma unistuste teostamisel!

“See film kriiskab pööraselt, lustlikult, hullunult,” kirjutas The Hollywood Reporter pärast “Hevireisi” esilinastust mainekal USA festivalil South by Southwest. Film müüdi ka sealsesse kinolevisse, mis Soome komöödia kohta on harukordne. Sama harukordne nagu Lordi võit Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus