fbpx

Kõhedad muinaslood

Eesti
2019, 1h 30m
Režissöör
Mart Sander
Osades
Jekaterina Novosjolova, Toomas Kolk, Mart Sander, Ott Salla, Lisette Pomerans, Liisa Linhein, Ain Mäeots, Väino Puura, Mart Müürisepp, Tanel Saar, Lauri Pedaja, Merle Palmiste, Kadri Rämmeld, Vahur-Paul Põldma

Mart Sanderi rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmidest koosnev antoloogia toob vaatajani kõhedaid lugusid minevikust ja tulevikust, armastusest ja hirmust, reaalsest ilmast ja teispoolsusest. Mängulises ja kaasamõtlemist pakkuvas fantaasiafilmide kogumikus osaleb suur hulk eesti tippnäitlejaid.

Esimeses loos “Tegelikult” ristuvad öises maha jäetud hotellis kolme inimese teed, kes näikse jagavat nii minevikku kui olevikku. Ohtralt rahvusvahelisi preemiaid võitnud filmis mängivad Jekaterina Novosjolova, Toomas Kolk ja filmi autor Mart Sander.

Teises loos “Üksilduse allikas” armub noor külapoiss Hans (filmidebüüdi tegev Ott Salla) salapärasesse hiieallikas elavasse näkki (Lisette Pomerans) ning otsustab ta armastuse jõuga iidsest needusest päästa. Kaasa teevad Liisa Linhein, Ain Mäeots ja teised; oma comebacki suurel ekraanil teeb vanameister Väino Puura.

“Peiteaeg” on ulmesugemetega lugu kahest uurijast (Mart Müürisepp ja Tanel Saar), kes üritavad jõuda selgusele Teise maailmasõja aegse natside uurimiskeskuse saladustes. Filmis teevad kaasa Toomas Kolk, Lauri Pedaja ja erikülalisena Merle Palmiste.

Viimane novell “Kammerteener on süüdi” on musta huumoriga vürtsitatud agathachristielik mõrvalugu, kus kammerteenri osaks on paljastada õhtusöögi käigus mõrvarid. Peaosades Kadri Rämmeld, Vahur-Paul Põldma ja režissöör Mart Sander ise.

Filmikogumik sobib vaatamiseks kõigile, kes armastavad maagilist realismi ning naudivad nuputamist ja mõistatuste lahendamist.

Ekraanil

Detsember 2019
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus