fbpx

Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha

Eesti
2013, 1h 39m
Režissöör
Ene-Liis Semper, Tiit Ojasoo
Keel
eesti
Subtiitrid
inglise

See oli Eesti ajaloo suurim sotsiaalne eksperiment, mis valgustas läbi, kuidas toimib Eesti poliitika ja mille järgi otsustab Eesti valija. 7500 inimest hoidsid Saku Suurhallis hinge kinni. Nad ootasid. Nad ootasid, et sünniks uus partei – “Ühtne Eesti”. Kaks kuud oli Teater NO99 veennud avalikkust, et selle poole liigutakse. Ja avalikkus uskus. Sest nad tahtsid uskuda. Oli hetk, mil rahvas ootas, et teater päästab Eesti poliitika.

Täispikk dokumentaalfilm “Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha” on Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film, mis näitab manipulatsioone, emotsioone, hirme, bravuuri ja tahet, millest koosnes “Ühtne Eesti”. Filmis astuvad üles mh Ain Seppik, Daniel Vaarik, Indrek Saar, Rein Lang, Tarmo Jüristo, Silver Meikar, Allar Jõks jpt. See on film asjade seisust 2010 ja 2013. Küsimus pole, kelle poolt sa valid. Küsimus on, mis põhjusel sa lähed valima? Küsimus on, mis põhjusel sa kandideerid? Kes sa oled, et sa valid? Kes sa oled, et sind valitaks?

Karlo Funk: “On isegi ootuspärane, et “Kust tuleb tolm” jäi mitu aastat hiljem linastudes lavastuse varju. Viimane muutus algusest peale sedavõrd märgatavalt meedia osaks, et ilmselt tajuti dokfilmi oktoobris vana uudisena. Ent nagu “Ühtne Eesti” oli prohvetlik sissejuhatus järgnenud poliitika-imitatsioonidele, mis enam läbi ei läinud, väärib ka “Kust tuleb tolm” pikemat meelespidamist kui mõni lihtsalt hea tõsielufilm.”

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus