fbpx

Printsess

The Princess
Suurbritannia, Saksamaa
2022, 1h 49m
Režissöör
Ed Perkins
Osades
Princess Diana, King Charles III, Queen Elizabeth II
Keel
INGLISE

“Printsess” ei ole kindlasti moedokumentaal. Aga see on dokumentaal naisest, kes kujunes tõeliseks ikooniks väga mitmel moel.

“Printsess Diana elu oli armastus, tragöödia, reetmine, kättemaks – see kõik on seotud meie ajastu looga,” ütleb režissöör Ed Perkins. Tänavu möödus Diana surmast 25 aastat ning kuulsuste suhted laiema avalikkusega ning sellest tulenevad meediaprobleemid muutuvad sotsiaalmeedia arenguga aina keerulisemaks. Režissööri üheks filmi loomise ajendiks oligi seda meelde tuletada ning muuta filmiga ühiskonda paremaks.

Dokumentaalis saavad meist selle ikoonilise naise elu pealtvaatajad: ajaloolised romantilised kuninglikud pulmad, poegade sünd, abielurikkumine abikaasa prints Charlesi poolt, naise uskumatult võimas iseseisev tegutsemine avalikkuse ees… Film on kokku pandud arhiivkaadritest ja kuigi me kõik oleme selle looga tuttavad ning mingeid skandaalseid paljastusi siit ei tule, on elulistest ja erilistest hetkedest koosnev lugu ilus, kurb ja traagiline samal ajal. Teeme printsess Dianale kummarduse sellega, et mäletame teda alati kui tõelist ikooni.

Sissejuhatuse teeb moelooja Lilli Jahilo.

NB! Film linastub inglise keeles ilma eestikeelse tõlketa.

 

Ekraanil

DETSEMBER 2022
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus