fbpx

Valu ja hiilgus

Dolor y Gloria
Hispaania
2019, 1h 53m
Režissöör
Pedro Almodóvar
Osades
Antonio Banderas, Penélope Cruz
Keel
HISPAANIA
Subtiitrid
EESTI, VENE

“Valu ja hiilgus” on Hispaania kõige hinnatuma režissööri Pedro Almodovari uus meistriteos, mis räägib filmilavastajast Salvador Mallost, kes on jõudnud füüsilise allakäigu algusesse, mis toob tema ellu ootamatu tühjuse. Tühjuse, mis tuleneb sellest, et ta ei suuda enam jätkata filmide tegemist. Nii hakkab Mallo meenutama oma elu kõige tähtsamaid, aga ka samas kõige valusamaid hetki – lapsepõlv 60ndatel aastatel, kui ta vanemad kolisid parema elujärje nimel Valencia piirkonda; esimene armastus 80ndatel ning lahkuminek, kui armastus oli veel elujõuline ning täis kirge; kirjutamine kui ainus teraapia sellest üle saamiseks ja lõpuks filmide tegemise avastamine.

“Valu ja hiilgus” räägib loomingu ja eraelu lahus hoidmisest ning kirglikkusest, mis annab sellele kõigele mõtte ja lootuse. Meenutades oma minevikku, jõuab Salvador selle kõige mõistmiseni ning leiab lõpuks ka võtme oma hingeliseks pääsemiseks.

Linateos esilinastus tänavu Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis. Peaosatäitja Antonio Banderas pälvis festivalil parima meesnäitleja preemia.

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus