fbpx
26. märts 2022

“Kiik, kirves ja igavese armastuse puu”, külas Meel Paliale ja Urmet Piiling

Kiik, kirves ja igavese armastuse puu
Eesti
2021, 1h 22m
Režissöör
Meel Paliale
Osades
Urmet Piiling, Herman Pihlak, Marko Matvere, Andrus Vaarik, Jan Uuspõld, Egon Nuter, Mihkel Raud, Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik, Pirte Laura Lember, Toomas Tross, Valter Uusberg, Raivo Hein
Keel
EESTI
Subtiitrid
INGLISE

26. märtsil sai Elektriteatris näha uut huumoriga vürtsitatud debüütmängufilmi “Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu”. Teose autoriteks on Eesti uue põlvkonna filmitegijad Meel Paliale ja Urmet Piiling, kes olid ka õhtul kohal et publikule filmi telgitaguseid avada. Vestlust viis läbi Rein Pakk.

Elu hammasrataste vahele jäänud noor automehaanik Kiik saab ühel päeval teada, et tema tüdruksõbra süda on uue noormehe poolt võidetud. Hingevalust vabanemiseks otsustab Kiik koos filmitegijast parima sõbraga sõita riigi teise otsa, et maha raiuda igavese armastuse puu. Teekond müstilise puuni kujuneb aga okkaliseks, endassevaatavaks ja kriminaalseks.
Tempoka kodumaise filmi keskmes on sõprus, perekondlikud suhted ja kõiki aeg-ajalt painavad eksistentsiaalsed küsimused stiilis “mida ma enda eluga peale hakkan?”.

Õhtu püüdis pildile Sille Riin Rand.