Punane päike
1870. aastal sõidab läbi Metsiku Lääne rong, milles reisib Jaapani saadik kaaskonnaga. Lindprii Link oma jõuguga peab rongi kinni, et röövida selles olev kullalast. Röövlid viivad endaga kaasa ka hinnalise Jaapani mõõga, mis on mõeldud kingituseks USA presidendile. Linki reedab aga prantslasest partner Gauche, kes võtab endaga nii varanduse kui kuldse mõõga. Reedetud röövel ja saadiku ihukaitsja peavad kättemaksuks ja mõõga tagasi saamiseks jõud ühendama.
Ekraanil on muljetavaldav näitlejate koosseis – lisaks oma aja kuulsaimale jaapani näitlejale Toshiro Mifunele veel populaarne püstolikangelaste kehastaja Charles Bronson, 1960.-70. aastate seksisümbol Ursula Andress ja sarmikas prantsuse filmistaar Alain Delon. Režissöör Terence Young oli ka esimeste kuulsate Bondi-filmide “Dr No”, “Armastusega Venemaalt” ja “Thunderball” lavastajaks. Operaator Henri Alekani käe alt on aga tulnud sellised kinoajalukku jäänud tööd nagu Jean Cocteau “Kaunitar ja koletis” või Wim Wendersi “Taevas Berliini kohal”.
Filmis on kerget meeleolu ja huumorit, mis toob näole naeratuse. Ometi ei ole tegemist komöödiaga, vaid täieõigusliku vesterniga, mida on vürtsitatud jaapani samuraifilmi võtetega. Tore eskapistlik seikluslugu, milles samuraide ja Metsiku Lääne püstolikangelaste ühte patta panemine mõjub üllatavalt loomulikuna, töötab suuresti Charles Bronsoni ja Toshiro Mifune nauditavale koosmängule.