fbpx

Autokino küsimused ja vastused

Kuidas toimib autokino?

Küllap on paljud näinud filmidest, kuidas inimesed suurtel väljadel romantiliselt autokinodes käisid. Samas on inimestel olnud väga harva võimalust Eestis autokino külastada. Oleme avastanud, et paljud ei kujutagi ette, kuidas autokinos käimine toimub.

Üks pilt ütleb tihti rohkem kui tuhat sõna. Tõenäoliselt kujutavad paljud juba pildi nägemise järel ette, mida võiks kohapeal oodata.


Kõik autod juhendatakse saabudes kino töötajate poolt parkima. Selle juures katsutakse arvestada, et kõrgemad autod paigutuksid külgedele või tagaridadesse, et kõigil ilus vaatepilt ekraanile jääks.

Filmi heli jõuab autodesse üle lokaalse FM-raadiojaama. See tähendab, et igaüks saab ise valida, kui valjusti või vaikselt ta filmi kuulata tahab.

Meie autokino toimub Eesti Rahva Muuseumi B-parklas. See tähendab siis ERMi tagumises parklas ehk endisel Raadi lennuväljal.

Milliste piirangutega pean arvestama autokino külastades?

Täpsed piirangud ja tingimused on määratud Vabariigi Valitsuse 8. mai otsuses. 

https://www.kriis.ee/et/uudised/eriteade-valitsus-kiitis-heaks-taiendavad-leevendused-spordi-ja-meelelahutuse-valdkonnas

Autokino külastaja jaoks olulisemad punktid on järgmised:

Kino külastajaid on ühe auto kohta maksimaalselt kaks, v.a. perekonnaliikmed.

Külastajad peavad viibima autos kogu ürituse jooksul ja võivad autost väljuda vaid vältimatu vajaduse korral (näiteks tervislikud põhjused või tualeti külastamine).

Kus saab pileteid osta?

Vastavalt eriolukorra reeglitele saab pileteid osta ainult läbi interneti. Meie puhul elektriteater.ee leheküljelt. Juhul kui sul on küsimusi või muresid seoses piletiostuga, siis võta julgesti ühendust kinoga või telefonil 58 877 807.

Piletite kontroll toimub kohapeal läbi autoakna. Kasutame sama tehnilist süsteemi, mis ka varasemalt Elektriteatri tubaste seansside juues. See tähendab, et kinopiletid on nimelised ja ostu tõestamiseks piisab, et näidata mõnda nimega dokumenti läbi autoklaasi.

Kui ma ostsin pileti, aga tahan selle ümber vahetada või tagasi müüa?

Võta kinoga ühendust või telefonil 58 877 807. Leiame koos lahenduse.

Kas pileteid saab osta ka kohapealt?

Kohapeal piletikassast piletite müüki ei toimu. Ka see on hetkel riiklike reeglitega piiratud. Loomulikult võib ka kohapeal kasvõi mõni meeter enne kassat osta pileti interneti vahendusel koduleheküljelt, kui vabu kohti veel jagub. Kuid soovitame juba varem kodus pileti ära osta.

Kas ma saan ostes enda kohta valida?

Ei. Autod paigutatakse kohapeal saabumise järjekorras. Samas jälgides ka seda, et madalamad autod saaks ettepoole ja kõrgemad autod asetuksid külgedele või tahapoole, et nad enda järel olevate vaatajate eest pilti ei varjaks. Sissepääs autokinno avatakse 30 minutit enne filmi algust.

Kui palju varem peaksin tulema?

Autokino avatakse pool tundi enne seansi algust. Soovitame tulla umbes 10-15 minutit varem. Siis jõuab ennast rahulikult paika parkida, autoraadios õige sageduse leida ja ennast mõnusalt istuma sättida. Kuna praeguste reeglite järgi ei ole lubatud autost väljumine ilma mõjuva põhjuseta, siis palju varem ei ole mõtet tulla.

Mis ma peaksin kaasa võtma?

Põhiliselt piisab heast tujust ning filmihuvist.

Kuigi asud oma autos, siis tasub autosse panna ka jakk või mõni väike tekk. Kevadõhtud lähevad meil siiski kiirelt külmaks.

Kas kohapeal süüa pakutakse?

Esialgu kohapeal toitlustust ei ole. Loomulikult võib oma autos näksimist kaasa võtta ja suure isu korral kasvõi tavalise toidukulleri Raadile tellida.

Kas kohapeal on olemas tualetid?

Jah, kohapeal on kasutada kaks välitualetti. 

Kas kaubikud või muud kõrged autod saavad ka kinno tulla?

Kaubikud on teretulnud, kuid peavad tagareas või küljel parkimisega leppima.

Kas ma võin tulla jalgrattaga?

Kahjuks mitte. Valitsuse määrused on praegu väga selged, et sündmuse külastajad peavad viibima kogu aja autos.

Kas ma võin tulla mänguautoga või jalgsi?

Palun mitte.

Kas kabrioletil võib olla katus alla lastud?

Kõigile on turvalisem, kui kabrioletil on katus peal. Valitsuse reeglid näevad ette, et kõik inimesed viibivad autos kogu aja ja kogu üritus on võimalikult kontaktivaba. Seepärast toimub ka piletimüük internetis ning piletikontroll läbi autoklaasi, mitte läbi avatud autoakna. Pealegi on see ka ilmselt vaatajale mugavam, kuna siis on soojem ja autoraadio heli kostub suletud ruumis paremini, kui muud linnahelid ei sega.

Kas filmi ajal peab auto töötama?

Auto ei pea filmi ajal töötama.

Kas auto tuled tuleb filmi ajal välja lülitada?

Jah. Palume kõik tuled filmi ajal välja lülitada, sest muidu need näitavad ekraanile või teistele vaatajatele silma ja segavad. Samuti palume, et salongi tuli oleks filmi ajal kustus.

Kui mul sai filmi lõpuks auto aku tühjaks?

Kinol on kohapeal olemas “krokodillid” ja akubooster. Helista palun kino telefoninumbril 58 877 807 ja usun, et koos saame auto uuesti tööle.

Kui mul on mingi ootamatu mure, aga ma ei tohi ju autost välja tulla?

Helista kino telefoninumbrile 58 877 807.

Kui vihma sajab või ilm on halb?

Vihm üldiselt autokino ei sega. Kui just nii tugevasti ei saja, et autoaknast enam välja ei näe. 

Küll aga võib suur tuul olla ekraanile ohtlik. Kui selline olukord tõesti tekib, siis kahjuks peab sellel õhtul autokino edasi lükkama.

Kui palju kohtasid on autokinos?

Alustame autokino 40 autoga ja näeme võimalust suurendada järgmistel nädalatel autode arvu 50ni. Samas tahame tagada, et kõigi autode vahel oleks piisav vahemaa ning kõigil oleks hea vaade ekraanile.

Kas autokino toimub iga päev?

Autokino toimub teisipäevast laupäevani. Siis on kaks puhkepäeva nii kino meeksonnale kui publikule. Igal õhtul linastub üks film.

Miks algavad seansid nii hilja?

Sest kino näitamiseks peab ümbritsev keskkond olema pime. Elektriteater kasutab kino näitamiseks traditsioonilist meetodit projektori ja ekraaniga.

Kui kaua jääb autokino Tartus toimima?

Hetkel muutuvad eriolukorra reeglid nii suure kiirusega, et raske on pikaajalisi plaane teha. Uuendame kino kava nädala kaupa, jälgime muutuvaid eriolukorra reegleid ja ka inimeste huvi autokino vastu.
Hetkel on välja öeldud, et tubased kinod plaanitakse avada 1. juulist. Kas Elektriteater hakkab korraga ka tubast kino ja autokino käigus hoidma ei oska preagu kindlalt öelda. Pigem mitte.

Kui ma tahaksin Raadil autokinos oma eraseansi teha näiteks asutusele?

Jah, see on täiesti võimalik. Võta palun ühendust

Kui ma tahaksin Elektriteatrit kuhugi mujale autokino tegema kutsuda?

Jah, see on täiesti võimalik. Võta palun ühendust