fbpx

Melchiori maraton Elmo Nüganeniga

Apteeker Melchiori filmitriloogia jõuab ühel kevadisel laupäeval, 20. mail, ekraanile üsna erilisel moel.

Elmo Nüganeni filmid on tänaseks võitnud nii mõnegi vaataja südame. Seni oleme saanud kaasa elada apteekri, Keterlyni ja teiste seiklustele läbi kolme eraldiseisva filmi, kuid nüüd teeme Elektriteatris teoks mõtte, mis ühes filmijärgses vestluses Elmo Nüganeni ja publiku vahel spontaanselt tekkis. Tundus, et režissööril on varuks veel hulgaliselt taustalugusid ning tähelepanekuid detailide kohta, mida vaatajad ekraanil näevad. Ning korraga sõlmuski Elmo ja publiku vahel kokkulepe, et kui kolmas osa valmis on, tuleb ta Tartusse tagasi ning saame kinoekraanil ühiselt läbi vaadata kõik kolm filmi koos režissööri kohapealsete kommentaaridega.

Tegemist saab olema tavapärasest veidi erineva kinokogemusega. Elmo Nüganenil on võimalik rääkida nii filmide ajal kui vahepealsetel pausidel. Ehk on vaatajail endilgi võimalus huvipakkuval kohal paluda film peatada, et ekraanil toimuva kohta täpsemat selgitust küsida? Mis kinosaalis täpsemalt toimuma hakkab, sünnib vaatajate ja režissööri koostöös.

Filmide vahele oleme planeerinud aega, et jalgu sirutada ja keha kinnitada. Võib käia väljas söömas või võtta kaasa oma toidupauna.

Apteeker Melchiori filmimaraton Tartu Elektriteatris koos Elmo Nüganeni kommentaaridega toimub 20. mail 2023.

Ajakava:
kell 12 Apteeker Melchior (pikkus 1h 35min)
kell 15 Apteeker Melchior. Viirastus (pikkus 1h 30min)
kell 18 Apteeker Melchior: Timuka tütar (pikkus 1h 32min)

NB! Sõltuvalt publiku huvist ja režissööri jutusoonest võib ajakavas ette tulla ka pisukesi muudatusi.