fbpx

Aja meistrid

Aja meistrid
Eesti
2008, 1h 12m
Režissöör
Mait Laas
Keel
EESTI

Elbert Tuganov on eesti nukufilmitraditsiooni rajaja, sest just tema on üheksa esimese kohaliku nukufilmi lavastaja. Ühtlasi on ta legendaarse Nukufilmi stuudio asutaja. 22. veebruaril möödub 100 aastat vanameistri sünnist. Elektriteatris tähistatakse seda kahe seansiga. Elbert Tuganovi eluloo kohta loe pikemalt näiteks Eesti filmi andmebaasist.

Mait Laasi käe all valminud hoogne jutustus pälvis 2008. aastal Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia parima dokumentaalfilmi eest. Eesti Filmiajakirjanike Ühing andis “Aja meistritele” aasta filmi auhinna Neitsi Maali “aegumatu väljendusrikkuse ja südamesooja kaduvikueiramise eest”.

Hoogsas humoorikas jutustuses on jäädvustatud kaksikportreena nukufilmi vanameistrid Elbert Tuganov ja Heino Pars. Nende elu- ja loomelugu avavad ajastu kroonikakaadrid, vanad fotod, katkendid nukufilmilavastajate loomingust ja kaasaegsete meenutused. Ligi 30 aastat nukkudega mänginud Tuganov ja Pars hingestuvad filmis ka ise nukkudena, keda liigutavad juba järeltulevad põlved, noored animaatorid.

26. veebruari seansil tuleb seansi juurde oma juhendajast ja pikaaegsest kolleegist Elbert Tuganovist rääkima “Aja meistrite” režissöör Mait Laas.

Ekraanil

Veebruar 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus