Amatöörid

Amatörer
Rootsi
2018, 1h 42m
Režissöör
Gabriela Pichler
Osades
Zahraa Aldoujaili, Yara Aliadotter, Fredrik Dahl
Keel
ROOTSI
Subtiitrid
INGLISE

Tere tulemast Laforsi! See on väike Rootsi linnake, mis vajab hädasti raputust. Lootusekiir hakkab paistma, kui Saksa hiigelodavate hindadega poekett Superbilly kaalub poe avamist just Laforsis. See tooks piirkonda 500 uut töökohta ning muudaks kõike. Kohaliku omavalituse ametnik Musse saab endale auväärse ülesande teha linnakesest reklaamvideo, mis veenaks poeketti sinna oma äri rajama. See tähendab aga, et teatud linnaelanikud ning teatud paigad jäävad pildilt välja. Kuid kohalikud teismelised tüdrukud Aida ja Dana hakkavad sellele vastu ning asuvad tegema oma videot, mis kaasaks kõiki ja jäädvustaks Laforsi tõelist, mitmekülgset palet.

Filmi režissöör Gabriela Pichler ütleb: “Kui vaid üks videoklipp defineeriks tervet linna, siis mis seal klipis olema peaks? Mind huvitab, kuidas see lugu areneb nagu torm veeklaasis. Nagu aevastus mikrokosmoses. Huumori ja ootamatute pööretega, satiiri ja südamlikkuse ning võitlusvaimuga. “Amatöörid” on austusavaldus väikelinna mässajahingedele, väljajäetutele ja heidikutele. Teie aeg on käes.”

Gabriela Pichleri debüütfilm “Söö, maga, sure” esilinastus 2012. aastal Veneestia filmifestivalil ning tiirutas seejärel üle maailma. Tema teine film “Amatöörid” demonstreerib hästi režissööri teravat silma ühiskonna jälgimisel ning oskust kasutada andekaid amatöörnäitlejaid. “Amatöörid” oli ka 2018. aastal Tartu armastusfilmide festivali programmis.

Film linastub koostöös Rootsi Suursaatkonnaga.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus