fbpx

Ämblikuvõrguloss

Kumonosu-jô
Jaapan
1957, 1h 50m
Režissöör
Akira Kurosawa
Osades
Toshiro Mifune, Isuzu Yamada, Takashi Shimura, Hirochi Tachikawa
Keel
JAAPANI

Akira Kurosawa “Macbethi” adaptsioon toob Shakespeare’i sünge loo feodaalaja Jaapanisse. Nagu ka näidend, räägib film loo sõdalasest, kes mõrvab võimuahne naise õhutusel need, kes tema teel võimule takistuseks saavad. Klassikaline lugu võimuihast, reetlikkusest ja kahepalgelisusest toimub kummituslikult uduse maastiku ja möödapääsmatu hukatuse taustal.

Macbethi keskaegsesse Jaapanisse toomine andis Toshiro Mifunele võimaluse tema karjääri üheks kõige võimsamaks rolliks. Sõjamehele, kellest võimule tõustes jääb maha verine rada sekundeerib samaväärselt halastamatu abikaasana Usuzu Yamada. “Ämblikuvõrguloss” segab klassikalise lääne tragöödia jaapani no-teatri elementidega ning saab tulemuseks kinematograafilise meistritöö. Film pälvis valmimise järel rohkelt kiidusõnu üle maailma ning seda peetakse tänini üheks parimaks Shakespeare’i “Macbethi” ekraniseeringuks üldse. Jaapani kino ja samuraifilmide fännidele, Shakespeare`i austajatele ning kinoajaloost huvitatutele kohustuslik vaatamine.

Seanss toimub koostöös Vaba Akadeemiaga. Filmile teeb sissejuhatuse Mihhail Lotman ning peale filmi on võimalik kuulata tema loengut.

Ekraanil

SEPTEMBER 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus