fbpx

American Utopia

USA
2020, 1h 45m
Režissöör
Spike Lee
Osades
David Byrne
Keel
INGLISE

Mis juhtub kui kaks suurepärast New Yorgi artisti – muusik David Byrne ja režissöör Spike Lee otsustavad midagi koos ette võtta? Tulemuseks on kontsertfilm „American Utopia“, muusika ja filmikunsti imeline elurõõmus sümbioos.

Spike Lee jäädvustas filmile David Byrne’i menuka kontsertetenduse „American Utopia“ ja seda saab juba praegu pidada üheks kõigi aegade parimaks kontsertfilmiks. Hämmastaval vanameistril õnnestus pildile püüda mitte ainult minimalistlikult kunstiküllase etenduse imelised laulud ja koreograafia, vaid ka laval valitsenud energia, vaimsuse ja optimismi.

Ajal, mil meie ümberringi on nii palju absurdset ja ebakindlat, ilmub ekraanile kontsertfilm, milles David Byrne tuletab meelde, et kõige väärtuslikum vara on vahetu inimlik väljendus. Spike Lee viib vaataja nii publiku sekka kui otse lavale andekate artistide keskele ja see on nii lähedal vahetule kontserdikogemusele, kui üks film üldse saab olla.

Lavaline koreograafia on kaasahaarav, muusikute oskused tähelepanuväärsed ja ekraanilt voogab puhast rõõmu. Muusikast saab kogukondliku väljenduse vorm ja harmooniliselt üksteisega koostööd tegevaid artiste näha on tõeliselt inspireeriv. Kui teile tundub, et olete libisenud ükskõiksusesse enda ümber toimuva suhtes, on millegi nii elusa nägemine kui tubli vitamiiniannus. Film rokib täiega ja tõstab vaataja hetkeks kõigest kõrgemale. Ja siis veel kõrgemale.

Kunagise kultusbändi Talking Headsi keskne figuur David Byrne ei ole aastatele vaatamata kaotanud kübetki oma lavasärast ega uudishimust maailma vastu. Kes on näinudTalking Headsi legendaarset kontsertfilmi „Stop Making Sense“ (rež Jonathan Demme) peab tunnistama, et „American Utopia“ on sellele võrdväärne järglane. Ning selles on „süüdi“ jätkuvalt tundliku ja ühiskonnateadliku Spike Lee lavastajakäsi.

„American Utopia“ on Elektriteatri meeskonna selle suve oodatumaid filme ja meil on rõõm vaatajatega seda fantastilist lavašõud jagada.

NB! Film linastub inglise keeles.

Ekraanil

Juuni 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus