fbpx

Armastus

Szerelem
Ungari, Saksamaa
1971, 1h 28m
Režissöör
Károly Makk
Osades
Lili Darvas, Mari Töröcsik, Iván Darvas
Keel
UNGARI, SAKSA
Subtiitrid
INGLISE

Noor naine ootab koju oma meest, kes poliitilistel põhjustel vangis istub. Naine hoolitseb oma voodihaige ämma eest, ja üritab alal hoida vanadaami illusiooni, et maailmas kõik on korras, tema poeg töötab Ameerikas ja tuleb varsti koju. Kahe väga erineva naise vahel on omapärane side, nad toidavad teineteise lootust – sillaks nende vahel on armastatud mehe puudumine. Inimsuhted trotsivad diktatuuri. Mees aga saab ühel hommikul ootamatu amnestia korras vabaks ja hakkab koju minema…

See mustvalge film on ungari filmiajaloos üks kaunimaid. Vana daami tuba täitvates esemetes ja piltides on säilinud sajandivahetuse suurkodanlik maailm, mis satub konflikti 1950-ndate karmi tegelikkusega. Film räägib suurtest emotsioonidest, kaotusest ja surmast, ilma et hetkekski eksiks kitši või pateetilisuse radadele.

Tibor Déry kahe novelli põhjal tehtud filmis sekkuvad lineaarjutustusse pidevalt tegelaste sisemonoloogid ning isegi filmi visuaalsed lahendused järgivad unenägude ja mälestuste poeetilist loogikat.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus