fbpx

Armastusega ja käsitsi tehtud, Prantsusmaal

Le Temps Suspendu
Prantsusmaa
2014, 1h 10m
Režissöör
Julie Georgia Bernard
Keel
PRANTSUSE
Subtiitrid
INGLISE

Estonian Fashion Festivali raames toome Elektriteatri ekraanile paar lemmikut MoeKunstiKino festivali kullavaramust. Seansse toetab Tartu Kaubamaja.

Hermès, Christian Dior, Chanel, Balenciaga, Balmain, Yves Saint Laurent… Kõik need tuntud nimed on Lognoni ateljees alati esindatud olnud. Lognon on teenindanud kõiki kuulsamaid prantsuse kõrgmoeloojaid alates 19. sajandi algusest, Napoleon III aegadest. Iga moekunstnik, kes vajas kanga jaoks erilist plisseed, teadis täpselt, kust seda küsida – Lognoni moemajast.

Ateljee kasutab sedasama kütkestavat plisseerimistehnikat ka tänapäeval, rahuldades ka kõige lennukamate moeloojate kujutlusvõimet. Filmis ARMASTUSEGA JA KÄSITSI TEHTUD, PRANTSUSMAAL viivad Lognoni ateljee ja teised unikaalsed prantsuse käsitöölised vaataja oma maailma. Hoolimata aastakümnetepikkust tööd prestiižsetele moekunstnikele ja panustamist kõrgmoe olemusse on nad üksteise järel sunnitud uksed sulgema, kuna ei leia kedagi, kes nende tööd jätkaks. Mis juhtub moekunstiga siis, kui ühel päeval pole neist enam kedagi järel?

Film linastub prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus