fbpx

Banffi Mäefilmide Festival

Banffi Mäefilmide Festival
2022, 2h 13m
Subtiitrid
EESTI

Banffi Mäefilmide Festival on rahvusvaheliselt tunnustatud filmivõistlus ning iga-aastane (mägi)kultuuri, spordi ja keskkonna teemadel tehtud filmide ja dokumentaalfilmide esitlus. Festival asutati 1976. aastal ja seda peetakse igal sügisel Banffis, Alberta osariigis Kanadas.

Igal aasta valib rahvusvaheline žürii rohkem kui 400st filmist välja 80 parimat, mida näidatakse terve nädal kestval Banffi festivalil. Vahetult pärast novembris toimuvat festivali lähevad valitud filmid rändturneele – Kanadasse ja Ameerika Ühendriikidesse ning edasi üle maailma. Ränd-turnee jõuab Šotimaale, Lõuna-Aafrikasse, Hiinasse, Liibanoni, Tšiilisse, Uus-Meremaale ja isegi Antarktikasse. Sel aastal jõuab festival teist korda Eestisse ning esmakordselt ka Tartusse.

MEHHIKO VÄRVID
Rež: Pierre Henni (2021, Prantsusmaa, 4:39)
Fenomenaalne mägijalgrattur Kilian Bron tuhiseb Mehhiko aktiivsete vulkaanide ja vaatamisväärsuste vahel ning kihutab ajalooliste külade käänulistel tänavatel. Tulemuseks on erakordselt värvikas ja hoogne rattaseiklus!

LAPPORTENI TAEVAPIIRIL
Rež: Emil Sergel (2022, Rootsi, 18:47)
Lapporten on maailmas tuntud kui Lapimaa värav ja see on üks enim pildistatud loodusnähtusi Rootsis. Kuid maailma parimatel highline’i ässadel on selle paigaga omad plaanid. Nad tahavad rajada selle ikoonilise paiga mägede vahele kahe kilomeetri pikkuse liini 600 meetri kõrgusel maapinnast. Kui neil õnnestub liin edukalt läbida, sünnib ühtlasi ka uus maailmarekord.

MÄGEDESSE JA TAGASI
Rež: Mike Quigley (2022, Kanada, 45:59)
Selles erakordses dokumentaalfilmis kohtume inimestega, kes on mägedes seisnud silmitsi laviinide ja surma ohuga. Kes jääb peale – kas loodus või inimene?

PUHKUS BAFFINIS
Rež: Sarah McNair-Landry, Erik Boomer (2022, Kanada, 12:00)
Seiklejatest paar läheb puhkusele, kuid romantikaks ei jää palju aega. 45 päevane ekspeditsioon Baffini saarel pakub õnneks kõike, mida nende hing ihkab – erakordsed kaljud, millel ronida ja avastamata jõekärestikud, millelt süstaga alla söösta.

NUHTLUS NIMEGA JÄÄKARU
Rež: Jack Weisman, Gabriela Osio Vanden (2021, Kanada, 14:01)
See Oscarite shortlisti valitud dokumentaalfilm viib vaataja Churchilli Kanadas ehk maailma jääkarude pealinna. Filmis näeme harukordselt lähedalt, kuidas väikelinna inimeste ja jääkarude maailmad omavahel põrkuvad.

JOOSTES VABAKS
Rež: Carrie Highman, Tim Highman (2022, USA, 31:04)
Kui Taliban saab Afganistanis võimule, on naiste õigused selles riigis tõsises ohus. Mägijooksja ja ÜRO inimõiguste advokaat Stephanie Case hakkab võitlema oma organisatsiooni kuuluvate naiste tuleviku eest. Samal ajal valmistub ta ka oma elu pikimaks ja raskeimaks jooksuvõistluseks.

DANNY MACASKILLI RATTATRIKK
Rež: Jonny Ashworth (2021, UK, 5:44)
Paljude jalgratturite jaoks on wheelie esimene trikk, mida nad õpivad. Selleks pole vaja kallist ratast ning see avab uksed täiesti uude maailma. Šoti üks väljapaistvamaid trikirattureid Danny MacAskill viib aga selle lihtsa wheelie täiesti uuele tasemele…

Ekraanil

OKTOOBER 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus