fbpx

BFM 14. lennu kassett „Nii jääbki v?“

BFM 14. lennu kassett „Nii jääbki v?“
Eesti
2024, 1h 26m
Režissöör
Katariina Škurinski, Elis Rumma, Iris Peil, Alexandra Pärn, Franz Malmsten
Keel
EESTI
Subtiitrid
INGLISE

BFM filmikunsti eriala 14. lend kutsub kõiki filmisõpru nautima uut komöödiafilmide kassetti „Nii jääbki v?“, mis sisaldab viit lühifilmi.

„Sireen“ (20 min) tegevustik toimub maagilises ja kriminaalses maailmas, kus muinasjututegelased pööravad tavalise õhtusöögi koomiliseks kaoseks. Hoolimata sellest pöörleb aga Toomase maailm vaid naabermaja Eevi ümber. Viimaks ongi kätte jõudnud päev, kus naine mehe juurde õhtust sööma saabub. Ometi ei lähe kõik plaanipäraselt – Toomase õnnetuseks viskub tema auto ette kaunis näkineiu. Siit edasi hargnevad sündmused ähvardavad muuta ka häbeliku Toomase ja tema naabrinaise Eevi kurjategijaiks. Režissöör Katariina Škurinski.

„Sulavõim“ (19 min) – Satiiriline komöödia maailmast, kus viimase lehma surm toob kaasa võivõitluse. Toiduaine või hind kasvab. Ühiskond on lagunemas. Segased ajad muutuvad veel segasemaks kui Ramses sööb ära oma pere viimase võivaru. Nüüd peab Ramses koos oma naise Heraga ette võtma ohtliku teekonna, et leida võid… Režissöör Franz Malmsten.

„Viivis“ (12 min) – Pühendunud raamatukoguhoidja Eve alustab jahti hilinenud raamatule, et kinnitada oma kaastöötajale, kus elavad sipelgakarud. „Viivis” oli nomineeritud Eesti filmi- ja teleauhindade 2024 aasta parima lühifilmi kategoorias ning kandideerib mainekal Sony Future Filmmaker Awards 2024. aasta parima lühimängufilmi kategoorias. Režissöör Elis Rumma.

„Ab absurdo“ (17 min) – Musta huumoriga vürtsitatud lühifilm, mis uurib kahe üksildase inimese sisemaailma absurdsetes situatsioonides. Lavatäht Ada ja vaatajate silme ees suureks sirguv Jonas otsivad leevendust ja mõtet eksistensile, läbides koos kaootilise teekonna surma ja elu piirimail. Režissöör-stsenarist Iris Peil.

„Jõululaupäev“ (18 min) on südamlik ja humoorikas lühifilm, mis jutustab loo tugevast sidemest Pia ja tema vanaisa vahel. Lugu toimub tavapärase jõulumöllu keskel, ühes stressirohke kingipakkimise, kõrvulukustava laste kiljumise ja traditsiooniliselt naljaka perekonna jõuluõhtusöögiga. Kogu selle kaose keskel leiab Pia end hetkeks uuest reaalsusest, mille käigus suudab ta taas leida oma jõulurõõmu ja meelde tuletada, kui väga me vajame oma pere soojust ja aktsepteerimist nii headel kui halbadel aegadel. Režissöör Alexandra Pärn.

Lühifilmid on sündinud noorte filmitegijate ühistööna ja pakuvad vaatajatele värsket pilguheitu Eesti filmikunsti tulevikku.

Ekraanil

MAI 2024
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus