Filmilindifestival 2019: karneval

Filmilindifestival toimub juba neljandat korda Järva-Jaanis. Sulni suvelõpufestivali selle aasta filmiprogrammi ühendavaks teemaks on karneval. Pillerkaarest, pidustustest, tingel-tangelist joovastunuid filme näitame 35millimeetristelt lintidelt, eestikeelsete subtiitritega. Nostalgilise põrina saatel jookseb Kinomuuseumis, kultuurimajas ja Vanatehnika varjupaigas vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti.

FILMID KULTUURIMAJAS
Esmakordselt näitame filme ka ajaloolises Järva-Jaani Kultuurimajas, kus suurel ekraanil rullub lahti 35mm filmilindi maagia.

16.00 The Firemen’s Ball / R: Milos Forman / 1967
18.00 La Strada / R: Federico Fellini / 1954
20.30 The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert / R: Stephan Elliott / 1994

ÖINE AUTOKINO HEINAMAAL
Autokino kerkib vanatehnika varjupaiga sissepääsu kõrvale heinamaale. Filmi saab vaadata autost (auto peab endal olema) või ilma autota lihtsalt heinamaal endale mõnus istekoht leides. Autos olijad saavad filmi heli kuulata autoraadiost läbi fm-raadiosageduse, teised naudivad filmi heli läbi kõrvaklappide. Kõigil, kel olemas, palume kaasa võtta oma kõrvaklapid või taskuraadiod.

23.00 Freaks / Tod Browning / 1932
01.00 Carnival of Souls / Herk Harvey / 1962

RAHVUSARHIIVI LÜHIFILMIDE PROGRAMM KINOMUUSEUMIS
Traditsiooniliselt koostab lühifilmide programmi Rahvusarhiivi filmiarhiiv. Täpsema karnevaliteemalise programmi ajakava avalikustame peagi.

MELU FESTIVALIALAL
Päeva saadab festivaliplatsil öösse mahe muusika. Festivalil saab osaleda lauatennise turniiril, võistkondlikul filmiviktoriinil, tutvuda Järva-Jaani vaatamisväärsustega bussiekskursioonil ning võtta leili ainulaadses tuletõrjebussi ehitatud saunas. Festival on peresõbralik, pisematele on erinevad tegevused lastealal, osa saab võtta animatsiooni töötoast ning nautida filmilindilt multikaid.

TRANSPORT JA ÖÖBIMINE
Kõige mugavam on festivalile tulla oma auto või festivali eribussiga (väljub nii Tartust kui Tallinnast ning liigub öösel tagasi). Parkimine on festivaliala kõrval tasuta! Lähim rongipeatus on Tamsalu, mis jääb festivalialast 18km kaugusele. Telkla on kõigile tasuta ning asub festivaliala kõrval. Suuremaid mugavusi nautivad inimesed saavad end sisse seada Naabriplika hostelis.

PILETIINFO
Pilet mai lõpuni 10 eurot.
Pilet juuli lõpuni 15 eurot.
Pilet augustis 20 eurot.
Festivali toetajapilet 50 eurot
Alla 12-aastastele (k.a.) on festival tasuta!
Edasi-tagasi bussipilet Tallinnast* või Tartust 15 eurot**.
*Buss väljub 17. augustil Tallinna Rahvusraamatukogu eest kell 13.30 ning sõidab tagasi Tallinnasse kell 03.00.
**Buss väljub 17. augustil Tartu Vanemuise alumisest parklast kell 13.30 ning sõidab tagasi Tartusse kell 03.00.
Piletid on saadaval piletimüügiportaalis Fienta.ee ning kino Sõpruse kassas.

FESTIVALI TOETAJAD JA SÕBRAD
Järva vald, Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Instituut, Rahvusarhiiv, Ellington, DHL, RGB Baltic, Culflex Production, Wolly pood.

Seansid ja piletid
L / 17. august / 15:00
Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja Kinomuuseum