First Reformed

First Reformed
USA
2017, 1h 53m
Režissöör
Paul Schrader
Osades
Ethan Hawke, Amanda Seyfried, Cedric the Entertainer
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Pastor Ernst Toller elab üksildast elu väikese koguduse õpetajana New Yorgi osariigi linnakeses. Kogudus valmistub tähistama oma 250. juubelit, kuid on muutunud pigem igavaks turistiatraktsiooniks kui tugisambaks kohalikule elanikkonnale, kes eelistab käia lähedalasuvas uhke hoone, rikkaliku huviprogrammi ja 5000-pealise kogudusega kirikus.
Ühel päeval palub kirikuõpetaja abi lapseootel koguduse liige, kelle keskkonnaaktivistist mehe käitumine ja mõttemaailm on hakanud naisele muret valmistama. Vestlused radikaalsete vaadetega mehega viivad pastori oma kannatustest kantud mineviku radadele ning panevad tõsiselt mõtlema, kuhu edasi viib tulevik. Kust aga peaks saabuma sellises olukorras lunastus?
Põneviku ja draama sugemetega filmi lavastaja ja stsenarist on Paul Schrader, kes olnud stsenaristiks ka mitme Martin Scorsese filmi juures (“Taksojuht”, “Raevunud härg”, “Kristuste viimane kiusatus”, “Viimase vindi peal”) ning lavastanud ise 18 täispikka mängufilmi, nende seas näiteks “Ameerika gigolo” ja “Kassinimesed”. Ethan Hawke’i valis ta oma filmi peaossa näitleja otsaesise kortsude tõttu.