fbpx

Hanagatami

Hanagatami
Jaapan
2015, 2h 49m
Režissöör
Nobuhiko Ôbayashi
Osades
Shunsuke Kubozuka, Shinnosuke Mitsushima, Keishi Nagatsuka, Tokio Emoto, Honoka Miki
Keel
JAAPANI
Subtiitrid
INGLISE

Aastal 1941, kui Jaapan valmistub ründama Pearl Harborit, lahkub 16-aastane Toshihiko (Shunsuke Kubozuka) oma vanemate juurest Amsterdamist ja kolib mereäärsesse linna Karatsusse, kus ta tädi Keiko (Takako Tokiwa) hoolitseb ta terviseprobleemidega nõbu Mina (Honoka Yahagi) eest. Keset Karatsu imeilusat loodust ja fenomenaalset kultuuri leiab Toshiko sõbrad apolloliku Ukai (Shinnosuke Mitsushima), mõtliku Kira (Keishi Nagatsuka), nutika Akine (Hirona Yamazaki) ja tujuka Chitose (Mugi Kadowaki) näol, samal ajal kui nad kõik seisavad silmitsi sõja möödapääsmatu endasse tõmbava mõjuga.

Põhinedes Kazuo Dani 1937. aastal avaldatud raamatul “Hanagatami”, plaanis Nobuhiko Obayashi kohandada just selle novelli oma esimeseks täispikaks filmiks, aga Toho Studio pakkumine teha film “Maja” pani selle mõtte ootele. Teise maailmasõja ellujäänuna on Obayashi lisanud alati sõja olemust kõigisse oma filmidesse. Pärast 2011. aasta maavärinat ja tsunamit Jaapanis on tema hiljutisemad tööd veelgi rohkem resoneerunud sõjatemaatikaga. Nelikümmend aastat tegemisel, Nobuhiko Obayashi piire murdev, traditsiooniline-aga-ometi-eksperimentaalne film tõstab esile nooruslikku vaprust ja alistamatut soovi elada.

 

Jaapani kuu filmiõhtud on publikule tasuta. Saalis on piiratud arv kohti. Omale istekoha tagamiseks palume end registreerida: https://forms.gle/fuqAu8Yko84DKiZq6.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus