fbpx

Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut
Prantsusmaa, USA
2015, 1h 20m
Režissöör
Kent Jones
Keel
INGLISE, PRANTSUSE, JAAPANI
Subtiitrid
INGLISE

Kohustuslik dokk igale filmiloo sõbrale! 1966. aastal avaldas prantsuse režissöör ja filmiteoreetik François Truffaut raamatu, mis küpses järgnevatel aastakümnetel absoluutseks klassikaks ja mõjutas väga paljusid tulevasi filmilavastajaid. Mõistagi oli tegu intervjuude kogumikuga “Hitchcock – Truffaut”.

François Truffaut kuulus prantsuse filmikriitikute ringi, keda ühendas legendaarne ajakiri Cahiers du cinéma ja kellest paljud ka ise hiljem lavastama hakkasid. Nemad kinnitasid filmiteooriasse autori mõiste ning ühe silmapaistvama filmiautorina nägid nad just Alfred Hitchcocki. Saanud Hitchcockilt nõusoleku lausa nädala pikkuseks megaintervjuuks, sõitiski Truffaut Hollywoodi, et vanameistriga koos ühe laua taha istuda…

Kent Jonesi suurepärane dokumentaalfilm käsitleb ka Hitchcocki teekonda filmilavastajaks, avab tema filmide võtmelisi motiive, annab sõna nii kroonikakaadritele kui ka David Fincherile, Wes Andersonile ja Martin Scorsesele. Olulise momendina näitab film ka Truffaut’ tähtsust Hitchcocki jaoks: just nimelt see intervjuuraamat aitas maailmal Hitchcocki tundma õppida mitte ainult kui geniaalset meelelahutajat ja pinevuse loojat, vaid ka kui suurt kunstnikku ja filmikeele uuendajat.

Martin Oja / PÖFF

NB! Filmile eelneb Tristan Priimäe pooletunnine loeng. Seansi pikkus kokku ligi 2 tundi.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus