fbpx

Ivanna elu

Жизнь Иванны
Venemaa, Norra, Eesti, Soome
2021, 1h 20m
Režissöör
Renato Borrayo Serrano
Keel
VENE, NEENETSI
Subtiitrid
EESTI

Noor neenetslanna Ivanna on 26-aastane viie lapse ema, kes elab Põhja-Siberis traditsioonilist nomaadielu, karjatades põhjapõtru, nagu seda on teinud juba sajandid tema esivanemad. Muutuva keskkonna ning kliimamuutuste tõttu enamus tema põtradest sureb ning naine aimab dramaatilist lõppu. Ivanna abikaasa Gena on pere juurest linna ära kolinud, lootes leida tööd naftatöölisena.

Tema tööotsingud pole seni aga vilja kandnud. Ivanna otsustab oma abielule anda veel viimase võimaluse, kolides samuti linna ning üritades tööd leida Gazpromis. Kõik ei lähe aga sugugi loodetult. Gena osutub vägivaldseks alkohoolikuks ning tagasiteed tundrasse enam pole. Nii peabki noor naine end kokku võtma, et kindlustada nii enda kui oma viie lapse tulevik.

Dokumentaalfilm jälgib nelja aasta jooksul Ivanna dramaatilisi pöördeid täis elu, alates tundrast kuni praeguseni, kus ta elab koos lastega Siberis Norilski linnas.

Filmi režissöör ja operaator on Guatemaalast pärit Renato Borrayo Serrano, kes oli ka filmi monteerijaks koos Inge-Lise Langfeldtiga. Helilooja on Timo Steiner, lummava helikujunduse tegi Eestis resideeruv Israel Bañuelos ja heli kokkusalvestus toimus BFM-i helistuudios. Film on valminud Venemaa, Norra, Eesti ja Soome koostöös, produtsendid Vladislav Ketkovich, Mette Cheng Munthe- Kaas, Marianna Kaat ja Pertti Veijalainen.

Ekraanil

OKTOOBER 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus