fbpx

Jan Uuspõld läheb koju

Jan Uuspõld läheb koju
Eesti
2025
Režissöör
Andres Maimik, Rain Tolk
Osades
Jan Uuspõld
Keel
EESTI

Tuleval aastal jõuab kinodesse filmi “Jan Uuspõld läheb Tartusse” järg

JULK – JAN Jan Uuspõld läheb koju

Produtsent Tanel Tatter selgitas ERR-ile, et järjeloo ajend tuli autoritelt Andres Maimikult ja Rain Tolgillt. “Juured ulatuvad esimese filmi järelkajasse ja uus ajastu märksõnaga “Dumb Ages” andis püssirohule tikku, et uus lugu filmi panna,” lisas ta ja kinnitas, et uue filmi režissöörid on taas Tolk ja Maimik.

“2007. aastal tabas Eesti kinoekraane erakordne fenomen, kui näitleja Jan Uuspõllu pooleldi elust võetud üleelamistest valmis komöödia “Jan Uuspõld läheb Tartusse”, mis meelitas kinodesse suurel hulgal erinevaid vaatajaid. Aja jooksul sai linateos samasuguseks kultusfilmiks nagu “Noor pensionär” või “Viimne reliikivia”, mille andunud fännkonnal on kogu teos peas. Ühtlasi kujunes filmist ajastu lühikroonika, nii heas kui halvas,” selgitas produtsent Tanel Tatter.

Ta tõi välja, et nüüd figureerib 50-aastane Jan Uuspõld taas meedia esikülgedel. “Tema ürgandeka, aga vastuolulise isiksuse ümber liigub tänapäevale iseloomulikke tegelasi ja vormib värvikaid suhteid ning dramaatiline eraelu lausa kisendab uue filmi järgi. Film võtab kokku tänapäeva sõlmküsimusi, karaktereid ja teemasid ning teeb seda kohati iroonilises, kohati absurdses ja kohati lüürilises võtmes. Filmis astub üles terve plejaad avalikkusele tuttavaid tegelasi ja seiklus alaku.”

Järjefilmi võtted algavad tänavu juunis ning kinodesse jõuab linateos tuleva aasta kevadel.

Ekraanil

VEEBRUAR 2025
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus