fbpx

Je’vida

Je'vida
Soome
2023, 1h 40m
Režissöör
Katja Gauriloff
Osades
Agafia Niemenmaa, Heidi Gauriloff, Sanna-Kaisa Palo
Keel
SAAMI, SOOME
Subtiitrid
INGLISE

“Je’vida” räägib loo eakast koltasaami naisest Iidast, kes on hüljanud oma mineviku assimilatsiooni surve all. Kolme eri ajastut põimides vaatleb film põlisrahvaste saatust sõjajärgsel ajal Soomes.

Kaks sugulast, kes pole varem kohtunud, sõidavad Lapimaale tühjendama päranduseks saadud maja. Selgub, et endasse tõmbunud ja umbusklik Iida oli Soome assimilatsioonipoliitika ohver.

Iidale ilmutavad end nii soojad kui traumeerivad mälestused lapsepõlvest: vanaisaga kalalkäimisest, mässamisest internaatkooli vastu, mis tahtis temast välja peksta saami identeedi. Temast kujunes noor naine, kelle ainsaks võimaluseks jäi abielu, mis rebis maast lahti ta juured. Siiski avastab Iida end minevikuga leppimast ja oma pärisidentiteedi vaikset tagasi võtmast.

An aunt and her niece who’ve never met before drive to Lapland to empty a house they’ve inherited. Turns out the withdrawn and distrusting aunt had been a victim of the assimilation policies and the niece has to make a big decision. By taking interest in each other they find value in themselves and their roots.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus