fbpx

Jurassic Park

Jurassic Park
USA
1993, 2h 7m
Režissöör
Steven Spielberg
Osades
Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI

Käesoleval aastal 30ndat aastapäeva tähistav Steven Spielbergi menufilm “Jurassic Park” põhineb maineka fantastikakirjaniku (ja ka režissööri) Michael Crichtoni samanimelisel bestselleril.

Miljardär John Hammon on loonud Costa Rica lähedal asetsevale üksikule troopikasaarele “kõigi aegade lõbustuspargi”. Selle eriliseks tõmbenumbriks peaksid saama uuesti ellu äratatud eelajaloolised saurused – majasuurused brahhisaurused, kõndivad tapamajad türannosaurused ning veel terve hulk väiksemaid sisalikke.

Lõbustuspark on valmis vastu võtma esimesi külastajaid. Kindlustusfirmal on veel vaid soov saada asjatundjatelt kinnitus, et park vastab tõepoolest kõigile ohutusnõuetele. Selle jaoks saadetakse saarele väike grupp teadlaseid, kes koos pargi asustaja Hammoni ja tolle lastelastega saavad esimesena uut ja põnevat kohta külastada.

Moodsa tehnikaga varustatud park, mille ohutust peeti vettpidavaks, muutub aga hoopiski kõigi seal viibivate inimeste jaoks põrguks, sest arvesse võtmata oli jäänud inimlik tegur – ahnus.

Crichtoni – Spielbergi fantaasia on lennukas. Ühest küljest on sisse toodud paleontoloogide viimaseid avastusi, mis puudutavad eelajalooliste olevuste kivistisi ja nende geneetiliste koodide uurimist, ning nende põhjal on tehtud rida julgeid edasiarendusi. Teisalt pakub film mõjusaid eriefekte ja oma tõepärasuses hirmu naha vahele ajavaid sauruseid.

“Jurassic Park” sai oma aja kõige edukama kassatuluga filmiks (tõugates troonilt “E.T. – sõber kaugelt”, Spielbergi eelmise suurteose) ning võitis ka kolm Oscarit oma visuaalsete ja heliefektide ning helimontaaži eest.

Ekraanil

JUUNI 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus