fbpx

Kastanimetsade lood

Zgodbe iz kostanjevih gozdov
Sloveenia, Itaalia
2019, 1h 21m
Režissöör
Gregor Božič
Osades
Massimo De Francovich, Ivana Roscic
Keel
sloveenia, itaalia
Subtiitrid
inglise, eesti

Teise maailmasõja algul endise Jugoslaavia ja Itaalia piiril elanud inimeste jaoks on ellujäämine erilise tähendusega: ühel hetkel leidsid kohalikud end mõlemalt poolt raudset eesriiet. Ühes sellises paigas, Slavia-Venetas Itaalia-Sloveenia piiril, leiavad aset ka selle filmi sündmused.

Mario ehk Ihne Puusepp elab metsas. Põikpäine vanamees on tuntud oma võitlushimu ja rahajanu poolest. Ta ei märkagi, kuidas ta naine vaikselt haigusse hääbub – see on vaid üks möödalastud võimalustest hoolida oma lähedastest. Mario püüab oma elutarkusi anda edasi Martale, viimasele kastanimüüjale, kes peab pärast abikaasa lahkumist kastanisalude eest hoolt kandma. Selles lihtsas keskkonnas jagavad need kaks õrnu mälestusi, millest vormuvad väljamõeldud lood.

Kiindumus pomoloogia – puuviljakasvatuse – vastu innustas režissöör Gregor Bozicit koguma nendel piirialadel elavate talunike lugusid. 35 mm lindile salvestatud filmis, mille taustamuusika on tehtud tereminiga, püüab Bozic tabada nende rõõmude ja murede poeetilisi vaheldumisi. Vapustav debüüt, austusavaldus kadunud paikadele ja aegadele.

Dorota Lech

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus