fbpx

Keelatud vihm

También la lluvia
Hispaania, Mehhiko, Prantsusmaa
2010, 1h 43m
Režissöör
Icíar Bollaín
Osades
Gael García Bernal, Luis Tosar, Karra Elejalde
Keel
HISPAANIA
Subtiitrid
INGLISE

EST

Kaks vana sõpra – Hispaania filmitegijad – režissöör Sebastián (Gael García Bernal) ja produtsent Costa (Luis Tosar) saabuvad Boliivia väikelinna mängufilmi väntama. Nende eesmärgiks on näidata kuidas Cristopher Columbus omal ajal avastatud maa ja rahva jõhkralt anastas. Boliivia on aga valitud võtteplatsiks ennekõike sellepärast, et seal saab statiste kahe dollari eest päevas. Nii et ajalugu hakkab end tahtmatult kordama. Idealistist Sebastiánile käib see paralleel vastukarva, pragmaatilisem Costa ei lase ennast sellest vastuolust häirida. Kohalike elu hakkab aga võttemeeskonna tööd üha rohkem mõjutama, kuna linnakeses puhkenud veesõja liider on filmitegijate poolt näitlejaks värvatud Daniel. Seni kuni Boliivia inimesed võitlevad õiguse eest tasuta joogiveele, võitleb filmirezhissöör üha palavamates tingimustes oma idee eest. Rahutuste edenedes panused tõusevad.

“Keelatud vihm” on film filmitegemisest, kuid ka ambitsioonikas ning õnnestunud kombinatsioon usu, õigluse, poliitika ning kunsti kokkupuutekohtadest. Film oli Hispaania Filmiakadeemia kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscarile ning publiku lemmik Berliini Rahvusvahelisel Filmifestivalil.

Seanssi korraldab Hispaania Suursaatkond.

ENG

Costa and Sebastian arrive in Cochabamba, Bolivia, to shoot a period film about Columbus’s arrival in the Americas. They’re on the tightest of budgets, but the shoot gets off to a smooth start. But things get complicated when their extras and main actor, locals to Cochabamba, rise up against the privatization of their drinking water. Their battle to get their film made intertwines with the fight of their Bolivian crew members, deprived of their most basic rights, prohibited from collecting even the rain.

The screening is organized by the Embassy of Spain.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus