fbpx

Kes me oleme? Ukrainlaste kogemuste psühhoanalüüs

Хто Ми? Психоаналіз українців
Ukraina
2022, 1h 30m
Režissöör
Oleksandr Tkachuk
Keel
UKRAINA
Subtiitrid
INGLISE

Dokumentaalfilm “Kes me oleme? Ukrainlaste kogemuste psühhoanalüüs” on kollektiivse psühhoteraapia seansi vormis, esitatud kinokunsti kaudu. Publikul on vaatamise ajal võimalus avastada Ukraina ajaloo sündmusi ja mõista nende mõju Ukraina rahvuse kujunemisele. Film on mõeldud käivitama dialoogi Ukraina inimeste vahel, eesmärgiga töötada läbi kollektiivsed psüühilised traumad ja leida teed tervisliku ja eduka tuleviku suunas.

Ukraina ajaloos on viimase kahe sajandi jooksul toimunud mitmeid traagilisi sündmusi, sealhulgas maailmasõjad, Holodomor, repressioonid ja kommunistlik okupatsioon. Need sündmused on jätnud jälje Ukraina inimeste kollektiivsesse alateadvusse, mõjutades erinevaid eluvaldkondi. Dokumentaalfilm “Kes me oleme? Ukrainlaste kogemuste psühhoanalüüs” seab endale ülesande käivitada dialoog ja aidata Ukraina inimestel töötada läbi need traumad, et saada tugevaks ja edukaks rahvaks.

Filmiseanss korraldatakse J Skytte poliitikauuringute instituud poolt projekti “Ukraina toetamine kodanike kaasamise kaudu Balti ülikoolides” raames. Projekti rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm.

Ekraanil

DETSEMBER 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus