fbpx

Kindral Della Rovere

Il generale Della Rovere
Itaalia
1959, 2h 9m
Režissöör
Roberto Rossellini
Osades
Vittorio De Sica, Hannes Messemer, Vittorio Caprioli, Sandra Milo
Keel
ITAALIA
Subtiitrid
EESTI, VENE

“Kindral Della Rovere” oli üks Juri Lotmani lemmikfilme, millest ta oma teostes ka korduvalt kirjutas.

Filmi tegevus toimub Genovas Teise maailmasõja lõpus. Emanuele Bardone on mängur ja pettur, kes inimeste usalduse võitmiseks teeskleb, et on Itaalia armee kolonel. Ta võtab sakslaste poolt arreteeritud inineste sugulastelt raha, lubades aidata neil vabadusse pääseda. Kui Bardone pettuselt tabatakse, sunnib Gestapo meest mängima haarangu käigus hukkunud Itaalia partisanide juhti kindral Della Roveret. Bardone nõustub ja saadetakse vanglasse, kus peaks aitama paljastada põrandaaluse võrgustiku juhi. Uues rollis leiab Bardone end aga esimest korda südametunnistusega maadlemas. Varga identiteet teeb läbi ootamatu muutuse…

Nii režissöör Roberto Rossellini kui oportunistliku peategelase rollis esinev Vittorio De Sica olid Itaalia neorealismi suurkujud. Vittorio De Sica nüansseritud osatäitmine on suurepärane ja talle sekundeerib samaväärselt intelligentse saksa ohvitseri rollis ka päris elus Saksa armees teeninud näitleja Hannes Messemer.

Seanss toimub koostöös Vaba Akadeemiaga. Filmile teeb sissejuhatuse kirjandusteadlane, tõlkija ja luuletaja Ülar Ploom..

Ekraanil

MÄRTS 2022
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus