fbpx

Kohtunik

Eesti
2019, 1h 35m
Režissöör
Andres Puustusmaa
Osades
Mait Malmsten, Märt Avandi, Sakari Kuosmanen, Lee Trei
Keel
EESTI, SOOME
Subtiitrid
EESTI

Kohtunik (Mait Malmsten) on mees, kes esindab kohtusaalis seadust ja rangeid reegleid, kuid tema enda eraelus puudub igasugune kord. Kui ta oma järjekordsel kohtuistungil määrab pikaajalise vanglakaristuse naisele, hakkab süüdimõistetud naise vend (Märt Avandi) teda jälitama. Vend leiab, et langetatud otsus on ebaõiglane ning nõuab, et kohtunik oma otsust muudaks. Kohtunik jääb endale kindlaks – otsus on langetatud. Meeste vahel tekkinud konflikti tõttu saab aga ühtäkki õigusemõistjast endast kurjategija.

Suutmata oma süütegu tunnistada, põgeneb kohtunik Soome. Oma teekonnal teisel pool lahte, satub ta erinevatesse koomilistesse olukordadesse ja kohtab kummalisi inimesi.

“Kohtunik” on musta huumoriga vürtsitatud road movie.

4. oktoobri seanss toimub koostöös Eesti kohtutega õigusemõistmise nädala raames. Filmi järel toimub vestlusring.

Õigusemõistmise nädala (30. september – 6. oktoober) eesmärk on rääkida Eesti kohtusüsteemi käekäigust, õigusemõistmise olemusest ja hetkeolukorrast. Sealjuures loodab õigusemõistmise nädal tuua muidu süngena tunduva kohtusüsteemi inimestele veidi lähemale. Õigusemõistmise nädala jooksul näidatakse Tallinnas Kinos Sõprus ja Tartus Elektriteatris õigusteemalisi filme, millele järgnevad vestlusringid valdkonna ekspertidega.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus