fbpx

Kõik, mis hingab

All That Breathes
Suurbritannia, India
2022, 1h 37m
Režissöör
Shaunak Sen
Osades
Salik Rehman, Mohammad Saud, Nadeem Shehzad
Keel
HINDI
Subtiitrid
INGLISE

6. juunil toimub seanss Loodusfestivali raames ning linastusele eelneb avalik vestlusring.

Kriitikud on seda nimetanud viimaste aastate üheks olulisemaks ja paremaks dokumentaalfilmiks.

Kõik me teame, mida tähendab sügav sõõm värsket õhku: see on midagi nii lihtsat, aga samas nii olulist. Ja kui seda pole, siis pole ka meid. Shaunak Seni film viib meid New Delhisse, kus kaks venda peavad kullide haiglat: nad on pühendanud oma teadliku elu just nende habraste elusolendite päästmisele. Õhk selles maailma ühe tihedama asustusega linnas on sedavõrd saastunud, et isegi autoga valgusfoori taga seistes võib iga natukese aja järel näha kulle taevast alla kukkumas – tundub olevat vaid aja küsimus, millal kogu keskkond kokku variseb.

Lummava visuaaliga magusnukker film näitab vaatajale looduse ilu, inimese sügavat empaatiavõimet ning seda, mis saab siis, kui inimestel peaks tarkus otsa lõppema. Me ei tohiks teha vahet neil, kes hingavad, sest „me ujume ühel laeval, kõik koos /…/ Ja me saame kas ujuda või uppuda. Uppuda kõik koos.” (Juri Lotman)

 

Ajakava 6. juunil:

17.00 Avalik vestlusring loovkultuurist liikide väljasuremise ajajärgul konverentsi plenaaresinejatega Linda Knight, David B. Rothenberg. Vestlus toimub inglise keeles, modereerib Sara Bédard-Goulet. Vestlusring on osa konverentsi “Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika” (5-7 juuni) ja Loodusloovusfestivali programmist.

18.30 Dokumentaalfilmi “Kõik mis hingab” linastus.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus